Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT: Egzamin 13 września 2017 r.

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/13 21:46 #5511

• koperek
  • koperek Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 6
wie ktoś jakie były pytania z zakresu 4?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/13 21:47 #5512

• Damian
  • Damian Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Piętro 25, przew. Z. Marzec, zdawałem na zakres 2
Kilka osób zwolnionych z testów. Pytania testowe w większość znane z ostatnich egzaminów, 3 osoby nie zaliczyły.
Opisowe też były do zrobienia. Pytania mniej więcej:
1. Wezwania - wszystko (kiedy, dlaczego, co zawierają, przepisy prawne podać itd.) KPC, PGiK, R rozgr
2. Scalenie i podział - kiedy można dokonać, na podstawie jakich przepisów, warunki, jak sporządza się dokumentację, opisać rejestr nieruchomości. Trzeba było opisywać w kolejności chronologicznej wykonywania prac. U o gosp, R scal
3. Opisać przepisy i metody regulowania stanu prawnego nieruchomości we władaniu SP lub jst zajęte pod drogi. Jak sie sporządza mapy, kto wydaje decyzje i jaką, odszkodowania - kiedy, wg jakich zasad. Chodziło przede wszystkim o art. 73 U Przepisy reformujące adm publ, standardy
Na wyniki czekaliśmy 3 godziny. Opisowych nie zdały 2 osoby
Wchodziłem drugi po koleżance która zaliczyła opisowe na 21 pkt! (zakres 1). Niestety ja zdobyłem o wiele mniej pktów i komisja uprzedziła że będzie trudno i więcej pytań :) ... i było bo nie udało mi się zaliczyć.
Dajcie znać jak było dalej.
Podziękowania: zmooda

Ostatnio zmieniany: przez Damian.

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 11:10 #5513

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 30
Jak poszlo ostatnim 6 osobom na ustnym na 25 w sali C u Pana Marca?

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 11:12 #5514

• MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2

kisio86 napisał: Mam pytanko, czy osoba zdająca z zakresu 5 jest zarejestrowana tutaj. Może napisze jakie pytania dzisiaj spotkała na egzaminie?

Witam, nie wiem czy Pan który zdawał na 5 jest tutaj zarejestrowany ale na pewno po pisemnym był bardzo zaskoczony pytaniami i mówił ze takie pytania się baaaardzo dawno nie pojawiały i pewnie dlatego nie udało się mu przejść dalej.
Podziękowania: kisio86

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 11:20 #5515

• MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja zdawałem jako 3 od końca (swoją drogą ponowne dzięki dla kolegi z którym się zamieniłem kolejnością i dzięki temu zdążyłem na pociąg :) Tusia jak pytasz o koleje osoby za tobą to póki co wszystkich puszczali :) Komisja pomagała :) Pan przewodniczący Zenon Marzec zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - Super gość, polecam na egzaminy :) Zastanawiam się jak poszło ostatnim dwóm kolegom. Chłopaki dajcie znać. Egzamin skończył się po 19 !! <szok>
Podziękowania: Tusia884

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 11:58 #5516

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
To świetnie. Zgadzam się-komisja pomagała. Sama bym nie wymyśliła zasad bhp dla pomiaru zakrytego znaku osnowy szczegółowej w takim stresie oraz ciężko by mi było opisać wszystkie warunki dla wydania W-Z. Tylko jedna osoba z komisji miała wyraźnie inne nastawienie względem mnie.

W moim pytaniu o dokładność pomiaru odpowiedziałam o ile dobrze pamiętam "mierzymy z dokładnością 0,10 względem osnowy geodezyjnej".
Pewnie trzeba było zacytować słowo w słowo paragraf 29.1 ze standardów i byłoby ok.
"Geodezyjny pomiar sytuacyjny wykonuje się w sposób zapewniający określenie położenia punktu sytuacyjnego względem najbliżej położonych
punktów poziomej osnowy geodezyjnej oraz osnowy pomiarowej z dokładnością nie mniejszą niż: 0,10 m — w przypadku szczegółów terenowych
I grupy".

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 13:13 #5517

• Kopniakos
  • Kopniakos Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

mateo-17 napisał: Opisowy, zakres 1:
- mcdp czynnosci formalne I technicze przed pomiarem w terenie oraz po
- rozbieznosc w pomiarze powykonawczym wodociagu 1,5m co geodeta w tej sytuacji robi I jakie dok. Sporzadza.
- uszkodzony znak naziwmny osnowy szczegolowej, czy mozna wykorzystac. Obowiwzki geodety. Obowiazki wlasciciela

u mnie test zdany na 43 pkt (mix starych i nowych pytań), opisówka niestety w plecy (brakło 2 pkt) poległem na pytaniu o rozbieżność wodociągu. Komisja powiedziała, że wymienione przepisy prawa są poprawne ale brakowało odpowiedzi na skutki tej rozbieżności i dalsze pytania. Ja napisałem tylko, że informujemy kierownika o rozbieżnościach i dokonujemy odpowiedni wpis w dzienniki budowy dołączając szkice polowe. To nie wystarczyło niestety. Pewnie wina zmęczenia bo jak się człowiek przespał z problemem to wpadłem na pomysł, że powinienem napisać o złożeniu operatu technicznego z inwentaryzacji i informacją na mapie typu "wodociąg jest posadowiony niezgodnie z projektem". Niech się nadzór martwi i goni wykonawców.
Dodatkowo napisałem od siebie jeszcze, że można zawsze powiadomić projektanta o rozbieżności ale komisja uznała to za błąd bo "nie życzymy sobie żeby uprawniony geo chodził do jakiś projektantów. Geo ma robić to co do niego zależy i tyle.

Myślicie, że dopisanie informacji o tym operacie dało by poprawną odpowiedź ?

Pozdrawiam ekipę obecną na egzaminie :)

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 13:19 #5518

• bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz

MapService napisał: Ja zdawałem jako 3 od końca (swoją drogą ponowne dzięki dla kolegi z którym się zamieniłem kolejnością i dzięki temu zdążyłem na pociąg :) Tusia jak pytasz o koleje osoby za tobą to póki co wszystkich puszczali :) Komisja pomagała :) Pan przewodniczący Zenon Marzec zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie - Super gość, polecam na egzaminy :) Zastanawiam się jak poszło ostatnim dwóm kolegom. Chłopaki dajcie znać. Egzamin skończył się po 19 !! <szok>

Jeśli mój mózg wszystko dobrze jeszcze rejestrował o tej niebożej porze, to nasza dwójka zdała.

Komisja z czasem chyba stawała się przychylniejsza;)

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 13:38 #5519

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
Testy:
Ze starych rzeczy to pamiętam na szybko z testu: co chroni konstytucja, organy nadzoru w PGiK, organy naczelne z KPA, organy jednostek samorządu terytorialnego, wyłączenie pracownika organy z postępowania, uchylenie decyzji, nieważne oświadczenie woli, co jest w zasobie wojewódzkim, co jest podstawą z SIT to z art. 5 PGiK, kogo kontroluje wojewoda, jakie obowiązki ma przedsiębiorca jeżeli chodzi o kontrolę, co zawiera protokół z narady koordynacyjnej, co reguluje KPA, kto wydaje szczegółowe ustalenia do gleboznawczej klasyfikacji gruntów, metadane i ich cechy, kto wydaje DoLiCP o znaczeniu wojewódzkim i krajowym, zadania GGK, coś o przychodach Funduszu zasobem geod. i kartograficznym, na jakiej podstawie tworzy się EMUiA,co reguluje KPA, jakie stosunki są opisane w KC (między jakimi osobami), osoby prawne, organy administracji miar czy coś, kto wchodzi w skład rady infrastruktury przestrzennego, działy administracji publicznej, kogo kontroluje minister infrastruktury i budownictwa (to rozporządzenie niedawno zmienione), co podlega gleboznawczej klasyfikacji (tyły rowy, nieużytki i jakieś 2 oczywiste), co zgłaszamy staroście, jakie bazy wchodzą w Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju...

Jak coś jeszcze pamiętacie to piszcie.
Podziękowania: zmooda, Bamboos87

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 13:44 #5520

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
Kopniakos,
ja napisałam jeszcze o operacie technicznym wg standardów paragraf 71.1, o tym, że trzeba dać kopię mapy z inwentaryzacji kierownikowi wg rozpo ws czynności paragraf 21, że trzeba przekazać robocze bazy danych do aktualizacji w PZGiK wg rozpo ws czynności paragraf 19. że trzeba zawiadomić o zakończeniu prac.
Podziękowania: Kopniakos

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 13:50 #5521

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
bombell,
dopóki nie zobaczę wpisy w rejestrze na stronie GUGiKU to nie będę pewna czy zdałam. Emocje i stres były ogromne.

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 16:33 #5522

• Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
test: w jakich skalach sporządza się MPZP, kto nie uwierzytelnia swojego pełnomocnictwa, prawa autorskie do programu komputerowego na co zezwalają, ograniczeń czasu kontroli u przedsiębiorcy nie stosuje się..., co to jest EPUAP, funkcję punktu potwierdzającego pełni, po uwolnieniu terenu zamkniętego do zasobu PODGiK przekazuje się, warunki kadrowe przy przejmowaniu przez gminę obowiązków starosty w zakresie GIK, prowadzenie systemu informacji o terenie polega na, sądy przekazują starostom -art. 23 PGiK, czym kończy się rozgraniczenie....
Podziękowania: zmooda, Bamboos87

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 16:39 #5524

• bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz

Tusia884 napisał: bombell,
dopóki nie zobaczę wpisy w rejestrze na stronie GUGiKU to nie będę pewna czy zdałam. Emocje i stres były ogromne.

Mam tak samo. Więc czekamy do końca przyszłego tygodnia wtedy wpisy pewnie się już pojawią;)

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 17:45 #5525

• kisio86
  • kisio86 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
MapService dzięki za informacje

Ostatnio zmieniany: przez kisio86.

Egzamin 13 września 2017 r. 2017/09/14 21:03 #5529

• krzysx15
  • krzysx15 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pytania z 4
Mogą się troche różnic pisze z głowy
1. Co należy do obowiązków geodety na etapie geodezyjnego opracowania projektu zagosp. Co należy sprawdzić, jaki dokument powstaje w wyniku opracowania oraz co robi się w przypadku stwierdzenia rozbieżności w projekcie.
2. Wymienić aktualne przepisy prawne oraz co określają dla zagadnienia pomiar przemieszczeń i odkształceń obiektów budowlanych. Co zawiera projekt pomiaru przem. i odkszt.. Podać zasady jak zaprojektuje się sieć kontrolną dla mostu o dł. 300m.
3. Jakimi znakami należy utrwalać punkty osnowy pomiarowej, realizacyjnej i montażowej, od czego to zależy i jak należy je chronić?
Ustny proste.
Czym sie różni przemieszczcenie od odkształcenia.
Uczestnicy procesu bud.
Kto może dokonywać wpisów w dzienniku budowy.
Jednego nie paimetam
Opisówka 16/21
Podziękowania: zmooda, Bamboos87, janior90

Czas generowania strony: 0.210 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się