Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Egzamin 26 września 2019 r.

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/09/27 13:45 #10805

• mmaly90
  • mmaly90 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ja wchodziłem przed ostatni, zdałem, przede mną też zdawali, nie wiem jak kolega który był ostatni także na końcu już też spoko było

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/09/28 03:55 #10818

• fkuchar
  • fkuchar Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 4
Zdawałem jako ostatni, wrażenia i emocje potęgowały huki młotów kujących ściany i wylewki oraz towarzyszące temu disco-polo od około 16,17. Na szczęście udało się - chyba stres był tak duży, że włączyłem tryb "nic mnie innego nie interesuje tylko zdanie egzaminu" i udało się jakoś wyłączyć i powtórzyć parę rzeczy, które mogły się pojawić na egzaminie. Nie wiem co było kluczem przy ocenianiu, ani specjalnie nie chcę wiedzieć - komisja w moim przypadku była przyjazna, pan zapraszający do sali uśmiechnięty mimo 20 na zegarze (egzamin ustny - z małą przerwą ok. 17 - zaczął się przed 15), a przewodniczący Pan Wilczewski bardzo uprzejmy i wyrozumiały - takie jest moje wrażenie. Moje pytania, 3 konkretne:
1. Co w przypadku wykorzystania materiałów niezgodnie z licencją (PGiK)
2. Tereny komunikacyjne - wymień użytki (EGiB)
3. Opis MDCP - z podkreśleniem bez treści, sam opis
W moim przypadku pierwsze pytanie od razu, drugie po namyśle (chyba jednak spowodowanym stresem) oraz podpowiedzi czym Pan przyjechał na egzamin,a trzecie opisywałem na podstawie wykonanych prac i po prostu doświadczeń - komentarz, że powiedziałem większość i wystarczy oraz pytanie formalne jak w danych starostwach wykonywane są opisy, wcześniej wspomniałem o wykonaniu prac w kilkunastu starostwach i o różnych podejściach w opisach jakie mogą wystąpić - luźne stwierdzenie i zapytanie od komisji poza egzaminem.

Słowa wypowiedziane z ust przewodniczącego po zdanym egzaminie - bezcenne, cały trud i droga jaką się przeszło zostały docenione.

Przede wszystkim, chciałbym życzyć wytrwałości wszystkim, którym się nie udało - uda się na pewno, przygotowanie do egzaminu nie jest przypadkowe i potrzeba do tego ogromnej wiedzy teoretycznej i włożonej pracy, po prostu w tym przypadku zabrakło szczęścia. Wydaje mi się, że nie było osoby na egzaminie, która by solidnie nie podeszła do tematu i na pewno nie można się poddawać przez "zrządzenie losu". Pozostałym osobom gratuluję, teraz zdobyte kwalifikacje trzeba godnie reprezentować - życzę powodzenia i sukcesów na polu zawodowym.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: kaczer90, Przemek1, Gera91, uprawnienie@gmail.com

Ostatnia edycja: przez fkuchar.

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/09/28 14:00 #10820

• Gera91
  • Gera91 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli chodzi o test, to z nowych pytań (które jeszcze nie pojawiły się w tym wątku) zapamiętałem:
- kto ustala granice obrębów ewidencyjnych? starosta (Rozp. EGiB, par. 8)
- co określa zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego? ustawa (Konstytucja, art. 94)

Moje pytania na ustnym tego dnia:
1. Jakie znaki geodezyjne nie podlegają ochronie?
2. Czy wykonanie kontrolnego pomiaru z trzeciego punktu ciągu wiszącego na narożnik budynku jest prawidłową formą kontroli w tej sytuacji?
3. Jakie kary dyscyplinarne grożą geodecie pełniącemu samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji/kartografii i jaki organ oraz w jakiej formie je nakłada?

Na ustnym szczęście dopisało w postaci prostych pytań. Drugie podchwytliwe, bo ze stresu zacząłem brnąć, że ta kontrola jest właściwa itd. Wtedy Pan Przewodniczący zadał mi pytanie "kierunkowe" o zasady przy tworzeniu ciągu wiszącego. Wtedy sprostowanie, że sytuacja pomiaru z 3. punktu ciągu wiszącego nie powinna mieć miejsca. Na kolejne pytanie "a co jeśli nie ma innego wyjścia i trzeba wejść w jakąś niedostępną wnękę, gdzie GPS nie działa?" odpowiedziałem "należy spróbować dokonań pomiaru inną metodą" i taka odpowiedź usatysfakcjonowała Przewodniczącego :D.
W trzecim pytaniu była dopytka na jakim szczeblu działa komisja odwoławcza i czy istnieje jakiś organ drugiej instancji w tych sprawach.

Ogólnie komisja bardzo w porządku, choć mogło się wydawać na pierwszy rzut oka, że pięciu facetów nie wróży dobrze ;).

Dzięki serdeczne wszystkim za luźną atmosferę i zdrowe podejście do tematu :). Gratuluję wszystkim, którzy zdali i życzę samozaparcia dla tych, którym tym razem się nie udało!

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/09/28 21:21 #10821

• panF
  • panF Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Mógłbyś podać pytania Testowe jakie były, jak coś jeszcze pamiętasz ??

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/09/30 20:34 #10826

• mmaly90
  • mmaly90 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Ja na ustnym miałem:
- kto ustala termin, miejsce narady koordynacyjnej - starosta, czego nie dotyczy narada koordynacyjna i tutaj słowo klucz - terenów zamkniętych,
- kto przygotowuje plan bezpieczeństwa na budowie - kierownik budowy,
- co grozi geodecie za nie zgłaszanie prac geodezyjnych do ośrodka i na podstawie czego - kara grzywny na podstawie prawa gik
Także ustny naprawdę lajtowy, udało mi się zaznaczyć kilka pytań z testów:
- obiekt mostowy - definicja (prawo o drogach)
- kto nadaje numery drogom
- mienie komunalne - definicja
- rejestr publiczny - definicja
- zasób składa się z zasobu i odpowiedzi: gminnych, powiatowych, wojewódzkich, CENTRALNYCH także tutaj trzeba uważać bo jest jeden centralny
- sieci uzbrojenia terenu - definicja
- tereny zamknięte ustalane w drodze?? - odp decyzji
- bazy które prowadzi starosta
- sytuowanie projektowanych sieci uzbrojenia terenu - gdzie? (art 28b upgik)
- kogo się zawiadamia o naradzie koordynacyjnej
- co znajduje się w protokole z narady koordynacyjnej
- co jest na dokumentacji projektowej z narady koordynacyjnej napisane - art 28c pgik
- kto bierze pieniądze za sprzedaż map w powiatowym ośrodku? - stanowią dochody własne budżetu powiatu
- art 42 pgik
- zadania rzecznika dyscyplinarnego - 46e pgik
- co zawiera EMUiA 47a.4 pgik
- Rada Infrastruktury Informacji Przestrzennej działa przy? - odp ministrze do spraw budownictwa... art 21 o planowaniu
- jakie klauzule nadaje się informacjom niejawnym
- dobra osobiste człowieka - 23 KC
- na podstawie czego działają organy administracji publicznej? - odp na podstawie przepisów prawa art 6 KPA
- załatwianie spraw wymagającej postępowania wyjaśniającego - w jakim terminie? 35.3 KPA
- coś o waloryzacji że podlegają COROCZNEJ
- zasady ustalania obrębów - par 7 egib
- ustalanie numerów działek ewidencyjnych - par 9.7 egib
- które z wymienionych NIE są podstawowymi raportami obrazującymi dane ewidencyjne
- jakie dane obligatoryjne zawiera krajowy system informacji o terenie?
- które z wymienionych terenów niezbędne dla obronności państwa? INNE ODPOWIEDZI niż te z pytań z 2018
- kiedy wpisuje się materiały do zasobu? par 13.1 rozp. o zasobie
- aktualizacja bdot500 - art 9.3 MZ
- wywiad terenowy co zawiera? - ze standardów
Tyle udało mi się zaznaczyć i zapamiętać, ogólnie było sporo nowych pytań albo inne odpowiedzi do pytań z 2018 no ale do znalezienia, trzeba tylko pilnować czasu bo leci niesamowicie szybko.
The following user(s) said Thank You: mallutkii, marekszczepan, Przemek1, tomo324, mgtficek

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/10/01 15:22 #10830

• sylwek1545
  • sylwek1545 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Druga koleżanka zdała ;). Mimo, że pytania na ustnym nie podeszły mi do końca.
Moje pytania z ustnego:
1. Granice bezwzględne pasa południkowego? (nie mam pojęcia)
2. Co stanowi o ustroju gminy? (Statut)
3. Zasady generalizacji szczegółów I grupy dokładnościowej? (Standardy)

Ostatnia edycja: przez sylwek1545.

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/10/01 22:34 #10833

• geoq
  • geoq Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Są już wpisy do centralnego rejestru:)
A co do granic pasa południkowego to może chodzi o to "zakres długości geodezyjnej strefy" z zał. do rozp. o systemie odniesień przestrzennych (ostatnia strona).
Faktycznie na egzaminie w takim strasie - takie pytanie - masakra. Najważniejsze że się udało;)

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/10/08 22:36 #10881

• hakuna
  • hakuna Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 4

kaczer90 napisał: Testy, dużo nowych ale do odnalezienia, niestety nie mam przy sobie notatek, bo mam więcej spisanych pytań. Opisowe - istotne/nieistotne odstąpienie, jakie i kto klasyfikuje, czynności na potrzeby budownictwa, pracę przygotowawcze i szkic dokumentacyjny

Witam,
udało się odszukać może z notatek jakieś informację odnośnie testów.

Egzamin 26 września 2019 r. 2019/10/09 18:50 #10886

• kaczer90
  • kaczer90 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 6
1. Organy władzy publicznej działają na podstawie – Konstytucja – Art.7
2. Uchwały Rady Ministrów – Konstytucja – Art.93
3. Co określa zasady i tryb wydawania aktów prawa miejscowego – Konstytucja – Art.94
4. Załatwienie sprawy postępowaniu wyjaśniającym powinno nastąpić nie później – KPA – Art.35 Par.3
5. Odwołanie wnosi się w terminie – KPA – Art.129 Par.2
6. Części składowe lokalu – Ustawa o własności lokali – Art.2.4
7. Mapa zasadnicza – PGIK – Art.2.7
8. SUT – PGIK – Art.2.11
9. Na jakich obszarach koordynuje się SUT – PGIK – Art.28b.1
10. Wpływy ze sprzedaży map, danych z EGIB (…) są odp.: dochodami własnymi budżetu powiatu – PGIK – Art. 41b.2a
11. Zadania z zakresu adm. Rządowej gmina może wykonywać na podstawie odp.: porozumienia - Ustawa o samorządzie gminnym – Art.8.2
12. Ważność decyzji o pozwoleniu na budowę – PB – Art.37
13. Ustawa o IIP – Art.4.1 oraz 21.1
14. Ustawa o ochronie inf. niejawnych – Art.1.1
Plus to co zostało wymienione powyżej, powodzenia zdającym :)
The following user(s) said Thank You: marekszczepan, hakuna

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.239 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się