Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Egzamin 11 kwietnia 2019 r.

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/11 20:08 #9922

• Maniek007
  • Maniek007 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Pytania testowe na dzisiejszym egzaminie w zdecydowanej większości powtórzyły się.
Pytania opisowe:
Szkic tyczenia opisać co zawiera i gdzie go załączamy.
Jak określa się linię nowej zabudowy i szerokość elewacji frontowej w warunkach zabudowy w przypadku braku MPZP.
Czynności geodety podczas przygotowania, w trakcie oraz po zakończonej inwestycji.
Moje pytania ustne:
Użytki przy MDCP
Pytanie o określenie układu współrzędnych na mapach. Dokładnie nie pamiętam treści pytania ale chodziło o siatkę kwadratów i układ współrzędnych, że trzeba podać w opisie mapy...
Jakbym miał pokazać pomiarowemu jak pomierzyć krawężnik w łuku, to co bym mu powiedział...

Komisja przyjazna, podpowiadali. Ogólnie egzamin zdany ZAKRES 1. Strona bardzo przydatna.
The following user(s) said Thank You: zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/11 20:56 #9923

• Stanula
  • Stanula Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Podziękowania dla twórców strony i użytkowników, którzy dzielą się wiedzą. Egzamin zdany zakres 1. Pytania na ustnym: opowiedzieć o kalibracji, kiedy zakładamy osnowę realizacyjną i czy zgłoszenie roboty geodezyjnej trzeba dodawać do operatu. Wchodziłam przedostatnia. Mam nadzieję, że kolega za mną zdał. Przede mną jedna osoba nie zdała. Powodzenia dla wszystkich.

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/11 21:46 #9925

• totalgeo
  • totalgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, pytania z zakresu 2 z dnia 11.04.2019:
1. W odniesieniu do jakich użytków wydaje decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej minister rolnictwa? (chodzi o użytki rolne I-III z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych) oraz w jakim przypadku nie potrzebna jest zgoda na wyłączenie? (cztery warunki które muszą być jednocześnie spełnione dla gruntów rolnych klasy I-III z tej samej ustawy).
2. Służebność drogi koniecznej. Opisać co to jest, kiedy występuje. Co zawiera mapa do ustanowienia takiej służebności. (Kodeks cywilny i standardy).
3. Jakie warunki formalne (czy jakoś tak) zapewniają stronom (właścicielowi, użytkownikowi...) udział w procesie modernizacji ewidencji gruntów i budynków? (prawo geodezyjne - paragrafy dotyczące zawiadomień starosty o przystąpieniu do modernizacji, o wyłożeniu operatu opisowo-kartograficznego, o możliwości zgłaszania uwag w czasie wyłożenia, o informacji o tym, że dane stają się danymi ewidencji gruntów i budynków i możliwości zgłoszenia do nich zastrzeżeń, standardy - udział strony w czynnościach ustalenia granic).

Ustny:
1. Opisać wszystkie przypadki zawiadomień (ustalenie - BIP, tablica ogłoszeń starostwa, awizo oraz przypadek wznowienia i wyznaczenia czy jak nie ma danych odnośnie adresu właściciela to co robimy - w tym przypadku nie musimy nic robić, nie zawiadamiamy go z uwagi na brak danych adresowych i tyle).
2. Co się dzieje z nieruchomością wydzieloną na wniosek właściciela pod drogę publiczną. (ustawa o gospodarce nieruchomościami - po wydaniu decyzji podziałowej z mocy prawa staje się własnością zarządcy drogi bez potrzeby udziału notariusza).
3. Raporty z egib.
Komisja przyjazna. Pozdrowienia dla wszystkich zdających. Pozdrowienia i ukłony w stronę twórców strony - będę polecał następnym chętnym.

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/11 22:45 #9926

• Marcin260492
  • Marcin260492 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanie testowe i opisowe takie jak napisał Maniek007. Od siebie mogę dodać że dostałem pytania na egzaminie ustnym nt:
- kalibracji;
- czy wykonawca prac geodezyjnych jest tym samym co osoba, która mierzy?;
- jaką osnowę zakłada geodeta podczas tworzenia MDCP i czy podlega ona ochronie?;
- co zawiera szkic tyczenia i komu przekazujemy jego oryginał?

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/11 23:07 #9927

• dodi_86
  • dodi_86 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 5
Cześć a czy możesz powiedziec mi jaki przepis normuje brak konieczności zawiadamiania strony jak nie ma jej adresu? Bo moje prawo powiatowe karze ogłaszać to na BIP. Pozdrawiam

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/12 08:53 #9929

• morawiecp
  • morawiecp Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Witam, też miałem zaszczyt zdać wczoraj na zakres 2, testy i opisowe jak wyżej kolega wspomniał, a co do ustnych to miałem pomiar punktów granicznych metodą RTN (wymagania i atrybut błędu położenia), format przekazywania danych do sądów (dokładnej treści pytania nie pamiętam), pomiar granic krzywoliniowych, i dodatkowo jaka decyzja zatwierdza podział na zlecenie GDDKiA (decyzja ZRID) i czy jest wydawane postanowienie. ogólnie komisja była super życzę każdemu takiej komisji. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje wszystkim.

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/12 10:02 #9930

• Amadeusz
  • Amadeusz Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
Witam wszystkich,
Wchodziłem jako ostatni, potwierdzam to co poprzednicy - komisja pozytywna, próbowała naprowadzać przy zadawaniu pytań.
15 osób podchodziło do egzaminu, z czego 13 zdało.
Moje pytania na ustnym:
- jakie stacje referencyjne są wykorzystywane do pomiarów GNSS,
- wymień metody geodezyjnych wysokościowych pomiarów terenowych,
- co to są linie szkieletowe,
- pomiar drzew.
Egzamin zdany, zakres 1 :)
Również podziękowania dla społeczności "Uprawnienia-geodezyjne.pl".

P.S Podziękowania dla Asi za kopniaka na szczęście przed wejściem na ustny - pomógł ;)

Egzamin 11 kwietnia 2019 r. 2019/04/12 23:26 #9934

• totalgeo
  • totalgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
BiP tak ale w wypadku ustalenia granic w myśl rozporządzenia o egib.
Prawda jest taka, że przy wznowieniu/wyznaczeniu jest jedynie informacja iż stosuje się przepisy jak przy rozgraniczeniu (prawo geodezyjne).
A tam nigdzie nie jest napisane co w takim wypadku zrobić.
W moim podgiku interpretują to w taki sposób, że jeżeli nie masz adresu (a aktualizacja danych podmiotowych jest w zakresie właściciela i powinien je zgłosić w terminie 30 dni od zmiany) to nie robisz dochodzenia jak detektyw tylko po prostu strony z braku danych nie jesteś w stanie zawiadomić.
Ja odpowiedziałem tak na ustnym i było na plus.
Pozdrawiam

• Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.121 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się