Jak jeszcze nie zdecydowaliście na co przeznaczycie Swój 1% podatku to proszę o pomoc dla Michała

PIT KRS: 0000186434

Cel szczegółowy: Michał Żmuda 322/Z

zmooda - administrator uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Egzamin 09 kwietnia 2019 r.

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/10 18:30 #9906

• PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 18
Na każdym etapie kogoś ulali, ale ogólnie ponad połowa zdała.
Na ustnym miałem pytania:
- Użytki rolne - i Pan był niezwykle dociekliwy przy gruntach ornych (są 3 rodzaje - zaorane, leżące odłogiem , leżące ugorem)
- do jakiego użytku zaliczyłbym szkółkę choinek (poprawna odp: do użytków rolnych)
- kiedy rozgraniczenie nie kończy się decyzją wójta/burmistrza/prezydenta miasta
- ugoda przy rozgraniczeniu -
Stosujemy ją na końcu - 1. stan prawny, dokumenty, - jeśli to nie 'uda sie', to 2. znaki ślady graniczne, szczątkowe dokumenty i zgodne oświadczenie stron dotyczące granicy a gdy to nie 'uda się', to dopiero 3. Ugoda.
I czym się różni się ta Ugoda od tych oświadczeń w pkt 2 (odp: Ugoda jest wtedy gdy jest SPÓR)
- co jest źródłem granic w EGiB (Art.36 EGiB)
Powiem tak. zdałem. Spociłem się, bo nie był to wymarzony zestaw, ale odpowiedziałem dużo. Zdałem.
Komisja dobrze nastawiona do człowieka, ale bardzo rzetelna, konkretna i bardzo merytoryczna.
Powodzenia dalszym zdającym!
The following user(s) said Thank You: zmooda, kaczer90

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PITeerS.

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/10 19:35 #9908

• kaczer90
  • kaczer90 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 4
Gratulacje PITeers, będziesz kiedyś mile wspominam tą batalię. Odpowiedz mi proszę jeśli pamiętasz, jak wyglądały testy? Dużo ubyło aktów prawnych od ostatniego roku, czy pojawiły się jakieś pytania z aktów prawnych już nieobowiązujących w 2019? Zastanawiam się, czy może zostawić sobie wydrukowane akty, które nas teoretycznie obowiązywały w 2018 r. ...

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/10 20:30 #9910

• radzieji
  • radzieji Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Gratuluję ze swojej strony wszystkim co zdali.
Po analizie swoich wyczynów na pisemnym stwierdzam i przestrzegam przed skreślaniem czegokolwiek w pytaniach otwartych. Jeśli jest coś źle to komisja nie przyzna punktów co najwyżej pośmieje się że głupotę się napisało, ale gdy napiszesz dobrze i skreślisz to nawet nie przeczytają. W moim przypadku brakowało mi 2 punktów, i gdybym nie przekreślił tego co napisałem, co pozornie wydawało się błędne to pewnie uskrobało by się dla mnie jeszcze punkt lub dwa i teraz co chwilę sprawdzał bym w rejestrze czy jest już wpis :)

do: psołtys i J.Z.
Cieszę się że wam się udało, trzymałem kciuki całą drogę. A nie było to proste zadanie, bo jazda samochodem z zaciśniętymi kciukami jest trochę problematyczna .:)

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/10 23:16 #9916

• PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ja byłem zwolniony z testów.. zdałem 1 21.02.2019r.
Niestety nie pomogę nic w tej kwestii.

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/13 08:31 #9937

• bartex23
  • bartex23 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
Testy myślę że spoko, do zdania, nowych pytań nie pamiętam, ale było ich nie więcej niż kilka :) z nieobowiązujących ustaw nie kojarzę pytania.
Moje pytania na ustnym: co to jest nieruchomość wspólna? Czym się różni przyjęcie granic od ustalenia? Coś o zmianie użytku leśnego na rolny (kto, po co, itp.). Jakie znaki podlegają wznowieniu? Kiedy możliwy podział nieruchomości rolnej o pow. poniżej 0.3000 ha?
Komisja bardzo w porządku ;) ogólnie to było moje 3 podejście do zakresu 2, wiec jak ktoś się martwi, że nie zda, albo już nie zdał, to za którymś razem w końcu siądzie :D z tym egzaminem to jest tak, że wiedzę oczywiście, ale też trochę szczęścia trzeba mieć, więc głowa do góry i powodzenia w nauce ;)
The following user(s) said Thank You: zmooda, PGDG, ela123

Egzamin 09 kwietnia 2019 r. 2019/04/14 13:55 #9943

• geoq
  • geoq Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Pytania pisemne, komisja uczulała żeby jasno wpisywać podstawy prawne przynajmniej z rokiem wydania tak aby mieli pewność, że korzystamy z tego samego przepisu. I pamiętajcie że akty zmieniające są bardzo ważne!! Miałam 20 pkt i takie odpowiedzi jak dobrze pamiętam:
1. UKWiH art. 25 Rozp. zmieniające w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych par. 17, 29, 30.1 (ktoś po egzaminie powiedział że warto z było dopisać Ust. o lokalach, ja nie miałam może tu tej 1 pkt mniej)
2. standardy techniczne par 75, 76 i to chyba wystarczyło na 7pkt
3. PGiK art.2 pkt. 2c, 2d, 12c (art. 12c nie wpisałam i wydaje mi się, że to tu jest ten 1 pkt mniej), Rozp. nadzór nad pracami na ter zamkniętych par 4, Rozp w sprawie wykazywania EGIB par. 6, 8
Pytania ustne:
1. Na czym polega ochrona gruntów rolnych i leśnych i jakie organy
2. Jakie obszary podlegają scaleniu i podziałowi
3. Jak w terenie oznaczamy punkty graniczne w trakcie ustalenia granic
4. Rozgraniczenie nieruchomości (nie pamiętam brzmienia tego pytania) tu było o sporządzeniu protokołu granicznego i stabilizacji
5. Jakie uproszczenia geodeta ma przy wykonaniu podziału gdy wydzielona działka jest mniejsza niż 33% powierzchni.
Na ustnym jest taki mega stres, że przy podziale na koniec dopytali mnie jaki protokół się sporządza... to byłam wstanie tylko powiedzieć, że nie jest to protokół graniczny i zaczyna się na literę P... ;D najprostsze słowa tak umykają... Jak zacznie się odpowiadać w miarę w temacie to komisja lekko naprowadza o co im chodzi w pytaniu.
The following user(s) said Thank You: zmooda, PGDG

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.123 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się