admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/15 15:17 #13707

  • natole
  • natole Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 16
Wita. Pobrałam dziennik praltyk w październiku 2015 roku. Jest uzupełniony, ale czekałam z wysłaniem. Ilościowo liczba robót odpowiadała rozporządzeniu sprzed ostatniej zmiany. teraz wymagają zamiast 2 wznowień - 8 . Czy muszę mieć uzupełniony dziennik ilością prac z obowiązującego rozporządzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/15 15:56 #13708

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

natole napisał: Wita. Pobrałam dziennik praltyk w październiku 2015 roku. Jest uzupełniony, ale czekałam z wysłaniem. Ilościowo liczba robót odpowiadała rozporządzeniu sprzed ostatniej zmiany. teraz wymagają zamiast 2 wznowień - 8 . Czy muszę mieć uzupełniony dziennik ilością prac z obowiązującego rozporządzenia?


Tak musisz mieć pracę z obowiązującego aktu prawnego - z dzisiejszego rozporządzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/16 10:04 #13728

  • Paralia
  • Paralia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam takie pytanie, dziennik wybrałam w listopadzie 2015 r. Do tej pory nic do niego nie wpisałam. Czy jeśli zacznę uzupełniać dziennik teraz to na podstawie nowych przepisów ? czy obowiązuje mnie ilość oraz rodzaj prac wg nowych przepisów? Czy jeśli po nowemu to mogę wpisać te z np 2016, 2017 r. czy dopiero te zgłoszone po wejściu w życie nowych przepisów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/16 15:55 #13730

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Paralia napisał: Witam. Mam takie pytanie, dziennik wybrałam w listopadzie 2015 r. Do tej pory nic do niego nie wpisałam. Czy jeśli zacznę uzupełniać dziennik teraz to na podstawie nowych przepisów ? czy obowiązuje mnie ilość oraz rodzaj prac wg nowych przepisów? Czy jeśli po nowemu to mogę wpisać te z np 2016, 2017 r. czy dopiero te zgłoszone po wejściu w życie nowych przepisów?


Dziennik wypełniasz wg obowiązujących obecnie przepisów - ilość prac itd.
Tak możesz wpisywać wszystkie prace jakie masz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/17 14:54 #13739

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
mam tą samą sytuację, też dziennik z 2015roku, jednak trochę mam robót wpisanych. teraz chce go uzupełnić już do końca, śledziłam przepisy i wynika z nich, że ma być uzupełniany według nowego rozporządzenia, a jedynie dzienniki "stare" mogą być używane dalej ale tylko te z rozp. 2014 i 2019. I tutaj u mnie np. bedzie tak: częściowo roboty według rozp. 2014, częściowo 2019 i teraz 2020. roboty do rozp. 2019r. wypełniam po staremu, bo też powinnam była wypełniać je wtedy na bieżąco, w odniesieniu do przepisów obowiązujących na tamten czas. Od wejscia rozp. 2020 podliczam roboty stare, i tak wypisuje, żeby były te wymagane nowym rozp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/17 14:59 #13740

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
mam inne pytanie, może ktoś pomoże.. chodzi mi o tyczenia, otóż w 2015-2017r. robiłam tyczenia, mój geodeta nie złożył z nich dokumentacji do PODGiK. Były one jednak zgłaszane do Ośrodka lecz nie złożył operatu z tego. Wcześniej mi mówił, ze nie trzeba składać, ale jak tak śledze teraz przepisy to wynika, że trzeba było.. czy takie tyczenia mogę podać w dzienniku???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/18 19:21 #13745

  • emergency12
  • emergency12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 42
Mam pytanie odnośnie zakresu 2 pkt 5) sporządzanie map i dokumentów do celów prawnych. Mam troche podziałów rolnych i na ZRID ale one raczej podchodzą pod pkt 3) podziały "w innym trybie". Czy np robota z połączenia działek może być zaliczona do pkt 5? Moze ktoś podać przykłady robót jakie zaliczają sie do pkt 5?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez emergency12.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/19 11:53 #13750

  • arek172p
  • arek172p Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
To ja mam inne pytanie do uprawnień z zakresu 2 - otóż co robicie z rozgraniczeniami? Z jakim geodetą nie rozmawiałem - każdy mówił, że rozgraniczenia to robiłem ostatnio 3,4, 5 lat temu. Teraz od rozgraniczeń się odchodzi, nikt tego nie robi, co robicie z tym tematem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/19 17:42 #13751

  • kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 107
  • Otrzymane podziękowania: 52
To jest jak z modernizacja ( zło konieczne ). Ja np. jedno rozgraniczenie wygrałem przetarg jako przedsiębiorca ( musiałem dać niska cenę bo tak koledzy po fachu to wyceniają ). Drugie miałem okazje u kolegi odhaczyć. Trzeba mieć trochę szczęścia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/19 21:15 #13753

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

arek172p napisał: To ja mam inne pytanie do uprawnień z zakresu 2 - otóż co robicie z rozgraniczeniami? Z jakim geodetą nie rozmawiałem - każdy mówił, że rozgraniczenia to robiłem ostatnio 3,4, 5 lat temu. Teraz od rozgraniczeń się odchodzi, nikt tego nie robi, co robicie z tym tematem?


Albo zrobisz, albo "wezmiesz udział w pracach". Nic nie sugeruje, nic nie podpowiadam. Robi się takie prace, nie wszędzie jest "modernizacja"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/20 21:10 #13767

  • lusia304
  • lusia304 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 34
Witam.
A mam zapytanie odnośnie przygotowania na 2. W tamtym tyg zdawałam na 1. I idąc za ciosem chciałabym podejść do 2. Dziennik mam już od trzech lat. Ale wydrukowałam ostatnie wymagania na 2 i nie do końca wiem, jakie roboty mają być wpisane.
1. Rozgraniczenie - 2 szt - ok
2. Wznowienie 8 szt - ok
3. Podział 12 szt ok
4. I tu właśnie mam problem . Modernizacja/ scalenie/ ustalenie granic- min 5 prac na 20 dz. I co tu powinno być wpisane??? Jakie prace tutaj najlepiej wpisać.
5. Inne dokumenty geodezyjne do celów prawnych - jakie tu można wpisać??? - min. 3 prace.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/21 08:30 #13769

  • arek172p
  • arek172p Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zdecydowanie ustalenie, bo tego się robi dużo. Modernizację robią z reguły duże firmy i w dodatku teraz co słyszałem bardzo bardzo rzadko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/26 12:02 #13791

  • Kaka
  • Kaka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie odnośnie dziennika. Czy ktoś wie jak wygląda sprawdzanie przez komisję poszczególnych prac?
I wg nowych przepisów nie ma zapisu że do dziennika wpisuje się prace wykonane od dnia uzyskania dziennika, czyli wpisuje się roboty po 30 lipca 2020 pomimo że weźmie się dziennik np w październiku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/10/27 17:30 #13807

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Kaka napisał: Witam, mam pytanie odnośnie dziennika. Czy ktoś wie jak wygląda sprawdzanie przez komisję poszczególnych prac?
I wg nowych przepisów nie ma zapisu że do dziennika wpisuje się prace wykonane od dnia uzyskania dziennika, czyli wpisuje się roboty po 30 lipca 2020 pomimo że weźmie się dziennik np w październiku?


Możesz wpisać pracę od kiedy rozpocząłeś praktykę - czyli sprzed wzięcia dziennika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/01 09:22 #13825

  • HallamFoe
  • HallamFoe Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 9
A jak rozumiecie zapis odnośnie ustaleń granic działek - "minimum 5 prac geodezyjnych obejmujących łącznie 20 działek ewidencyjnych"?
Liczycie np. działkę przedmiotową, która ustalacie i załóżmy 6 działek z którymi graniczy, bo ustaliliście wszystkie granice czyli razem 7 czy jako 1 działka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.088 s.