admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/02 17:40 #7277

  • Pablos
  • Pablos Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam
A ja mam takie pytanie. Jaką powierzchnie mdcp wpisujecie w dziennik praktyk? Wpisuje sie powierzchnie zakresu który podaje sie w urzędzie do otrzymania materiałów czy powierzchnie zakresu opracowania mapy. Pytam bo zakres zgłaszany w ośrodkach jest wiekszy niż ten który potem sie opracowuje w mdcp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/03 10:51 #7281

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12

Pablos napisał: Witam
A ja mam takie pytanie. Jaką powierzchnie mdcp wpisujecie w dziennik praktyk? Wpisuje sie powierzchnie zakresu który podaje sie w urzędzie do otrzymania materiałów czy powierzchnie zakresu opracowania mapy. Pytam bo zakres zgłaszany w ośrodkach jest wiekszy niż ten który potem sie opracowuje w mdcp.

Ja wpisywałem powierzchnię zakresu pracy, który widnieje na zgłoszeniu (patrz wartość na podstawie, której naliczają Ci opłaty). Nie bardzo rozumiem w czym masz problem. Przecież nikt w komisji nie będzie drążył czy oby na pewno zaktualizowałeś wszystko w zgłoszonym zakresie. Przecież podpisujesz się na mapie wywiadu terenowego, że mapę zaktualizowałeś w danym zakresie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/03 11:14 #7283

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12

dnowicka napisał: odnośnie łączenia prac z zakresu 1
czy jeżeli w ramach tycz + powyk. z racji wykonywanych robót u mnie w firmie mam same inw powykonawcze lub tyczenie+inw powy pod jednym kergiem zgłaszane, to aby zapewnić minimum prac mogę opisać 12 prac zawierających samo inw i 15 prac zawierajacych tyczenie +inwentaryzację? wtedy tak naprawdę będzie 27 inw,, ale niestety u mnie w firmie nie ma zgłaszanych samych tyczeń.
Z góry dzięki za odp

Jak tak zrobisz to zabraknie Ci miejsca w dzienniku. Śmiało możesz łączyć tyczenie i inwentaryzację sieci uzbrojenia terenu wpisując w oznaczeniu pracy identyfikator ewidencyjny z inwentaryzacji zarówno dla tyczenia jak i dla inwentaryzacji (wytyczne GUGiKu). Poza tym czytaj ze zrozumieniem :P. Masz mieć 12 inwentaryzacji z czego 5 mają dotyczyć budynków a 7 sieci uzbrojenia terenu. Z kolei tyczeń ma być 15 czyli 7 budynków i 8 sieci uzbrojenia terenu. Reasumując w dzienniku na absolutne minimum musisz opisać:
- 15 mdcp
-7 tycz bud
- 8 tycz sieci uzbrojenia terenu (mogą być przyłącza)
- 5 inw bud
- 7 inw sieci uzbrojenia terenu (mogą być przyłącza)
- 1 osn pomiarowa lub realizacyjna
- kartograficzne opracowanie mdcp dla co najmniej 5 obiektów o łącznej pow 25 ha
Łącznie wychodzą 42 prace (nie wliczaj do rachunku osnowy bo to można łączyć z mdcp lub tyczeniem) i mieścisz się w dzienniku. Ja tak zrobiłem przeszło bez uwag.
Teraz co można łączyć:
- mdcp z kartograficznym opracowaniem (ja przez to rozumiałem, że do operatu dołączałem wydrukowaną mdcp zaktualizowaną o mój pomiar)
- osn pomiarową z tyczeniami, inw powyk oraz mdcp (są one nierozłączne w wielu przypadkach dlatego dodatkowo i wykazie prac zawsze dopisywałem pod mdcp + założenie os pomiarowej etc.)
- tyczenie i inw pow sieci uzbrojenia terenu (tu sprawa wygląda tak, że od momentu wytyczenia max w przeciągu 30 dni odbyła się inw i operat z inw trafił do Ośrodka - art. 12c ust. 2 ustawy PGiK. I najważniejsze wtedy ID ew z inw = ID ew z tyczenia !!!)
Mam nadzieję, że pomogłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/05 13:57 #7321

  • dnowicka
  • dnowicka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź. Wiem ile czego potrzeba. Ale jeśli tak naprawdę mamy wymaganie 12 inw i 15 Tyczen, a w mojej firmie nie ma żadnych prac zawierajacych samo Tyczenie, tylko z automatu są to łączone Tyczenie+inwentaryzacja to czy w takim przypadku mogę opisać 12 samych prac zgłoszonych jako inwentaryzacja a dodatkowo 15 prac które zawierają w sobie Tyczenie i inwentaryzacje? Są to głównie duże tematy gdzie nie kończą się w przeciągu 30 dni więc pod jednym numerem składana jest praca jako etapy. Mogę opisać wtedy jako Tyczenie złożenie operatu jako etap 1 a następnie inw jako etap 2?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/07 21:10 #7340

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
Głowy nie dam i nie chcę się wymądrzać, bo nie wiem na 100%, ale tak wynika z logiki pytania, że powinno by i to i to. Ja i moi kumple mieli i rolny i leśny. Gdybym nie miał leśnego, to bym pytał gugik w tej sprawie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/07 21:16 #7341

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
demol
ja osnowę pomiarową łączyłem tylko z tyczeniami a czy można też dorzucić przy inw powyk?
to już kwestia 'logiki sytuacji i elementarnego wyczucia eudajmonii sprawy' które mówią że tak.
ale pamiętaj, że nikt tu na forum nie jest alfą i omegą, i każdy kto zrobił dziennik wie co przeszło ale nie wie tak naprawdę, 'co by było gdyby nie napisał czegoś tam', kapujesz.
na drugą część pytania ludzie ci już odpowiedzieli, myśle ze chyba dobrze (patrz: powyższa zasada)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/08 21:26 #7355

  • Pablos
  • Pablos Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam jeszcze pytanie do pkt. "pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, w tym sporządzanie lub aktualizacja mapy zasadniczej". Widziałem na poprzednich stronach opis czynności:
"-kartograficzne opracowanie mapy dc.projektowych
-aktualizacja mapy zasadniczej"

Na czym niby ma polegać aktualizacja mapy zasadniczej bo chyba nie bardzo wiem co przez to rozumieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/09 19:37 #7365

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
za każdym razem gdy wykonujesz inwentaryzację obiektów budowlanych dokonujesz aktualizacji treści mapy zasadniczej, a dokładnie aktualizujesz odpowiednie bazy danych, które to wchodzą w "skład" treści mapy zasadniczej.
jest też taki asortyment prac jak aktualizacja bdot, albo gesut, które możesz wykonać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mateo-17.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/12 17:58 #7409

  • rgrajczyk
  • rgrajczyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
uzupełniam dziennik z zakresu 4. Orientuje się może ktoś, czy wymieniona w rozporządzeniu "geodezyjna inwentaryzacja budynków oraz budowli" jest tym samym, co w zakresie 1 "inwentaryzacja obiektów budowlanych" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/12 22:45 #7412

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Tak pod warunkiem że nie jest to domek jednorodzinny;) albo tak - ja miałem jeden domek taki bardziej skomplikowany i dość duży. Reszta to już wielorodzinne albo obiekty inżynierskie.
Za tę wiadomość podziękował(a): rgrajczyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/14 09:55 #7427

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16

adzik7 napisał:

3 podziały inne (z tego co wiem, na 99% musi być minimum 1 leśny i 1 rolny)

@PITeerS skąd masz informację, że musi być minimum 1 rolny podział i oprócz tego minimum 1 leśny? To potwierdzone info?
Moja interpretacja była taka, że "podziały rolne i leśne" traktuje się jako jedną grupę podziałów. Teraz się obawiam, bo wniosek już wysłany i termin egzaminu już ustalony, a tu może wyjść klops.


Ja miałem 4 podziały rolne, bez żadnego leśnego i dokumenty przeszły pozytywnie, także nie stresuj się.
Za tę wiadomość podziękował(a): adzik7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/15 19:25 #7437

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ja bym powiedział, że można nawet najmniejszy jaki się da. Inwentaryzacja jest inwentaryzacją, ważne w tym przypadku, żeby podać ID.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/15 20:09 #7438

  • zzzgeo
  • zzzgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, czy ktoś z Was wpisywał we wniosku o nadanie uprawnień np liceum w wyksztalceniu? Pytam, ponieważ dostałam list, że w moim wniosku brak informacji o wykształceniu a jestem pewna, że wpisałam studia wyższe. Nie pytam o technikum geodezyjne , bo wiadomo że to należałoby wpisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/15 20:51 #7439

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Miałem podobny problem, wpisałem wyższe a chodziło o wyższe mgr czy jakoś tak. Pojechałem, skreśliłem, wpisałem jak sobie życzyła Pani Urzędnik i po problemie. Na szczęście mieszkam na miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/05/16 11:19 #7447

  • zzzgeo
  • zzzgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 2
No właśnie ja mam 180 km,więc nie będę specjalnie jechać, wpisałam - inżynier, nazwę szkoły i rok ukończenia, mam nadzieję, że przejdzie :)
Edit: dzwoniłam do GUGIKu ma byc wpisane np : wyższe I stopnia, nazwa szkoły, rok ukonczenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zzzgeo.
Czas generowania strony: 0.093 s.