admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Podstawa prawna na egzaminie 2019/04/19 08:30 #9967

  • geodeta12
  • geodeta12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 5
Nie widzę lepszego tematu więc podczepię się tutaj.
Ostatnio pisałem egzamin i niestety nie udało mi się go zdać.
Testy do przodu jednak opisówki mi nie zaliczyli. Wiem czego mi zabrakło w odpowiedziach ale wydawało mi się, że na 15 punktów na pewno napisałem.
Może ktoś mi podpowie czemu mogli mnie tak srogo potraktować.
Wyjaśnię jak odpowiedziałem:
Na jedno pytanie odpowiedziałem na wszystko. Na drugie należało odpowiedzieć z dwóch przepisów ja odpowiedziałem z jednego ale w podstawie prawnej podałem obydwa. Na trzecie należało odpowiedzieć z trzech przepisów a napisałem z dwóch i podstawę podałem z dwoma przepisami.
Tak sobie myślę, że może podstawę prawną trzeba pisać pełną aja pisałem tylko np. tak: Prawo geodezyjne i kartograficzne.
Wysłałem papiery na kolejny egzamin ale w końcu jak tak samo będę odpowiadał to znowu nie zdam a nie wiem jak komisja by sobie życzyła.
Ktoś podpowie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna na egzaminie 2019/04/20 13:28 #9972

  • KrzysztofZ
  • KrzysztofZ Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 4
Zależy jak podchodzi do tego komisja. Na ostatnich egzaminach w 2018 r. wymagali podania daty wydania i nazwy ustawy/ rozporządzenia. Np. "Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne". Ale jak w 2015 zdawałem zakres 1 to dodatkowo trzeba było podać dziennik ustaw, to wtedy się dopisywało: " Dz. U. z 1989 r. Nr 30. poz. 163 z późn. zm.".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna na egzaminie 2019/04/22 22:30 #9973

  • geodeta12
  • geodeta12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 5
Czyli pewnie popełniłem błąd, że nie pisałem pełnej podstawy prawnej. Dodatkowo zabrakło trochę w odpowiedziach i klapa. Szkoda, że nie można było po egzaminie porozmawiać z komisją czego wg nich zabrakło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna na egzaminie 2019/05/10 19:03 #10033

  • Asza
  • Asza Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 16
Uwaga, dla zdających w najbliższym czasie. Wyszła nowa ustawa zmieniająca kilka ustaw z wykazu. Warto swoje notatki uaktualnić o nowe wersje aktów, a przynajmniej strony tytułowe. Wśród zmian: KPA, PGiK, Prawo Budowlane itp.

Ustawa z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
Za tę wiadomość podziękował(a): mallutkii, Geonr, szwedzik88

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.043 s.