admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/08 21:44 #6306

  • t.brzoza
  • t.brzoza Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 1
witam, znajomy potrzebuje pomocy, pytanie brzmi jezeli ktoś skończył studia inżynierskie zaoczne w czerwcu 2016r , (załozył dziennik praktyk w lipcu 2016r-ma juz wpisane wszystkie potrzebne prace na dany zakres) ,
pracuje w firmie geodezyjne od 2015 r ,
pytanie brzmi kiedy może iść na egzamin ?-kiedy spełni wymagany staz 2 letni
(od założenie dziennika praktyk? -czy podliczął te 0.5 roku przed założeniem dziennika praktyk?)
prosze o odp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez t.brzoza.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 07:47 #6308

  • bartex23
  • bartex23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 8
Na moje oko staż 2 letni jest liczony od kiedy zrobił inżyniera..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 08:05 #6309

  • piti_o
  • piti_o Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
A czy przypadkiem nie jest tak, że do stażu można już liczyć czas po 6 semestrze studiów? Ja to widzę tak, staż liczy mu się od obrony ( ewentualnie po 6 semestrze ale niech to ktoś potwierdzi ) a prace wpisywać może tylko te które robił po założeniu dziennika. Jeżeli osiągnął staż przed założeniem dziennika to potem ( po założeniu dziennika ) może wpisać roboty z miesiąca czy dwóch , byle ilościowo spełnij wymagania z rozporządzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piti_o.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 08:41 #6310

  • t.brzoza
  • t.brzoza Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 1
hmmm, no właśnie nikt nie wie jak to interpretować, bo w dzienniku sa prace od ukończenia studiów, a ostatni semetr chyba mozna sobie do stazu podliczyc
skończyłem w czerwcu 2012r technikum i od razu zaczalem prace w firmie geod.
pytanie kiedy moge przystapic do egz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez t.brzoza.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 09:05 #6311

  • wwitek123
  • wwitek123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
"(załozył dziennik praktyk w lipcu 2016r-ma juz wpisane wszystkie potrzebne prace na dany zakres)"- do egzaminu może podchodzić po upływie 2 lat od uzyskania dziennika praktyk jeżeli skończył inż. tj. lipiec 2018, a jeżeli ukończył technikum( wykształcenie średnie branżowe), to po 6 latach praktyki zawodowej czyli 6 lat od momentu uzsykania dziennika praktyk - PGiK Art.44, ust.1, pkt.4
" osoba ubiegająca się o nadanie uprawnień może rozpocząć praktyke zawodową po zaliczeniu 6 semestru..."- PGiK Art.44b, ust.2, pkt.2
oraz
"Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wczesniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej", - Rozp. w spr. Uprawnień, Paragraf 6

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wwitek123.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 09:21 #6312

  • t.brzoza
  • t.brzoza Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 1
taka odp. dostałem od GGK
" uprzejmie wyjaśniam, że w przypadku ukończenia studiów wyższych I stopnia, wymagana jest 2-letnia praktyka zawodowa. Może Pan zatem zaliczyć 6 miesięcy praktyki zawodowej, którą wykonywał Pan po zaliczeniu 6 semestru studiów wyższych. Natomiast brakujące 1,5 roku praktyki od momentu uzyskania tytułu zawodowego inżyniera, a więc od czerwca 2016 r. Wobec czego, będzie Pan mógł ubiegać się o uprawnienia zawodowe od stycznia 2018 r."
nie odniosła sie odp. do dziennika praktyk
juz sam niewiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 12:09 #6313

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii

§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 12:47 #6314

  • Geobelfer
  • Geobelfer Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 5
co prawda to nie dotyczy tego wypadku ale:
Osoby zainteresowane, które rozpoczęły praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176), w odniesieniu do prac geodezyjnych lub kartograficznych rozpoczętych przed dniem wejścia w życie ww. rozporządzenia, dokumentują przebieg praktyki zawodowej według przepisów dotychczasowych.
źródło www.gugik.gov.pl/geodezja-i-kartografia/uprawnienia-zawodowe
czyli Art.44, ust.1, pkt.4
" osoba ubiegająca się o nadanie uprawnień może rozpocząć praktyke zawodową po zaliczeniu 6 semestru..."- PGiK Art.44b, ust.2, pkt.2 do 21 lutego 2014 i po uzyskaniu dziennika praktyki... w miedzy czasie jest przerwa w praktyce jak rozumiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Geobelfer.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2018/02/09 18:12 #6327

  • wojtas
  • wojtas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Dziennik praktyk ponierałem jako Technik geodeta w między czasie ukończyłem studia pierwszego stopnia(rok temu). Praktyka liczy się od 6 semestru to powiedzmy po inżynierze już 2 lata mineło. Dokumenty wysyłam, lecz wpisany jest w dzienniku technik ( kopie dyplomu dołączyć??) ale chyba wtedy musi być poświadczone notarialnie? Kiedyś czytałem opinię, że muszę iść znowu wojewody i on przekreśli mi technika napiszę inż. ale jak praktyka się liczy w takim przypadku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wojtas.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2022/03/25 07:37 #18184

  • t_tekien
  • t_tekien Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 13
Odgrzebuję temat bo sporo się od tego czasu pozmieniało. Od kiedy według obecnych przepisów liczy się rozpoczęcie praktyki? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2022/03/25 10:50 #18187

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Odgrzebuję temat bo sporo się od tego czasu pozmieniało. Od kiedy według obecnych przepisów liczy się rozpoczęcie praktyki? 
Od momentu jej rozpoczecia - od kiedy mozesz - po studiach, szkole itd. i faktycznie ja zaczales - nie data dziennika jak kiedys

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2022/05/16 08:32 #18542

  • navi01
  • navi01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
mam pytanie tak przy okazji.. czy ustalać granice działek można z zakresem 2 i jeszcze 5? czy tylko 2. dzięki (nie ma tego info nigdzie w przepisach?)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2022/05/16 10:15 #18543

  • Tyska17
  • Tyska17 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 7
Zakres 2 lub 5, rozporządzenie egib 
§ 33. 1. Ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych wraz z danymi dotyczącymi punktów granicznych dokonuje geodeta posiadający uprawnienia zawodowe w zakresie, o którym mowa w art. 43 pkt 2 lub 5 ustawy,
Za tę wiadomość podziękował(a): navi01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Staż potrzebny do uprawnień - ważne 2023/12/10 15:47 #21789

  • Patryk P.
  • Patryk P. Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, mam pytanie do Was. Jestem absolwentem technikum geodezyjnego, umowę o pracę mam od 1 lutego 2018 r. natomiast dziennik praktyk otrzymałem 5 kwietnia 2019 r. Czy liczenie sześciu lat praktyki jest liczone od momentu pobrania dziennika praktyk czy od zawarcia umowy o pracę w geodezji u uprawnionego geodety? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.065 s.