admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Zapytanie dotyczące terminów itp 2017/10/22 13:05 #5670

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam serdecznie drogich Kolegów i Koleżanki z branży
Mam kilka pytań i z góry przepraszam, jeśli powtarzam pytania. które już na forum padły, bo pewnie męczące jest udzielanie ich po raz setny.

1) Ile w Waszym przypadku trwało sprawdzanie dziennika, czyli kiedy od momentu wpłynięcia odezwali się do Was?
2) Jak odległe terminy średnio dają, gdy już zadzwonią? To kwestia miesiąca/dwóch miesięcy, czy potrafią powiedzieć że "zapraszamy za tydzień"?
3) W związku z powyższym, czy jest możliwość stwierdzenia, że wyznaczony termin mi nie pasuje i chciałbym stawić się w kolejnym?
4) Zapewne pytanie banalne, ale niestety słyszałem sprzeczne opinię. Czy i jeśli tak to jakie opracowania/akty prawne można mieć ze sobą na egzaminie? Vademecum prawne?
5) Czy w przypadku (oby nie było tej konieczności, ale lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć) niezdanego egzaminu, trzeba ponownie uzupełniać dziennik itd, czy dziennik uzupełnia się raz?

Za każdą odpowiedzi będę bardzo wdzięczny, gdyż próba telefonicznego ich ustalenia czegokolwiek w GUGiK i WINGiK za wiele nie dała.
Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Kępka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2017/10/22 22:29 #5672

  • Bamboos87
  • Bamboos87 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 16
1. po około 2 miesiącach dostajesz termin w zależności ilu jest chętnych. Następnie po kolejnym miesiącu dostaniesz wyniki weryfikacji materiałów.
2. nie dzwonią, a wysyłają pismo na mail podany przez Ciebie. Od pierwszego maila do terminu jest około 2 miesięcy... Ale to różnie bywa
3. Dostając mail z terminem masz potwierdzić uczestnictwo w zaproponowanym terminie egzaminu sprawdzającego. Nie zmieniełem terminu - chyba trzeba coś ustalać z GUGiK
4. Teksty ustaw i rozporządzeń bez komentarza. No i Normy. Vademecum też można mieć.
5. Po niezdanym egzaminie dostajesz dostajesz decyzje o odmowie nadania uprawnień zawodowych i zwrot zdjęć, dzienników itp...
pozdr.
B.D
Za tę wiadomość podziękował(a): tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2017/10/24 22:38 #5690

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Dziękuję uprzejmie za pomoc!!!!

Apropos norm to udało mi się znaleźć normy :
- Pomiary realizacyjne. Terminologia
- Rysunek budowlany. Projekty zagospodarowania terenu
- Rysunek budowlany. Oznaczenia graficzne stosowane w projektach zagospodarowania działki lub terenu.

Niestety nie udało mi się odszukać nigdzie norm:
- Optyka i instrumenty optyczne - instrumenty geodezyjne i pomiarowe - Terminologia
- Gospodarka ziemią w rolnictwie. Terminologia.

Czy ktoś posiada może te normy i byłby tak miły dzieląc się nimi? Jeśli ktoś potrzebowałby tych które posiadam, proszę napisać maila

Pozdrawiam
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/19 01:52 #6057

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Normy są do zakupienia tutaj w formach plikowych najtaniej:
sklep.pkn.pl/pn-iso-9849-2003p.html
i
sklep.pkn.pl/pn-r-04151-1997p.html

Są może chętni do "zrzuty" i późniejszego podzielenia się między sobie nawzajem? Po co jednej osobie zapłacić łącznie 140 zł, skoro na kilka osób może wyjść dużo taniej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/20 18:57 #6067

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
Kupiłem Vademecum Prawne 2017, bo 2018 ma byc dopiero najprawdopodobniej w kwietniu (dzwoniłem do wydawnictwa) - pod koniec marca zmienia się prawo prawdopodobnie.
Jak sądzicie, trzeba coś jeszzce mieć na egz ze sobą żeby zdać uprawnienia 1,2?
Termin będę miał pewnie w kwietniu (nastepna sesja po tej lutowej)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/20 19:42 #6068

  • operator.walca
  • operator.walca Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 4
a wiesz dokładnie którego kwietnia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/21 12:21 #6070

  • ewelka
  • ewelka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 53
PITeerS samo Vademecum nie wystarczy, w Vademecum nie ma wszystkich wymaganych aktów prawnych...na stronie gugik jest dostępny wykaz aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego...trzeba się z tym zapoznać i uzupełnić sobie materiały tymi aktami , których nie ma w Vademecum :)
link do wykazu aktów prawnych -> www.gugik.gov.pl/geodezja-i-kartografia/...aniu-kwalifikacyjnym
:)
Za tę wiadomość podziękował(a): PITeerS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/22 18:57 #6073

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Że można mieć treści ustaw i rozporządzeń bez komentarza to już dzięki Wam wiem. Pytanie tylko, czy jeśli zakreślaczem zaznaczę jakieś fragmenty ważne, terminy czy też hasła klucze, zostanie to potraktowane jak komentarz czy ściąga? Czy to zależy od komisji? Spotkał się ktoś z Was może z jakimiś utrudnieniami z tego tytułu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/23 17:54 #6078

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
operator.walca, nie wiem dokładnie kiedy będzie ten termin, ale pani w słuchawce powiedziała mi, że sesje są co około 2 miesiące i nie jest mi w stanie powiedzieć czy teraz też tak będzie, ale ponieważ do tej pory tak przeważnie było, jest spora szansa, że tak też teraz będzie:)
Czyli okolice 20-25 kwietnia.
Tak się nastawiam, bo 28 kwietnia mam ślub koleżanki a potem w weekend majowy jade pociągiem do kijowa z krakowa i nie ma bolca żebym tam nie jechał jako gieodeta uprawnjonyi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PITeerS.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/24 02:13 #6082

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Ponowię to pytanie z zakreślaczem i czy komukolwiek coś takiego uznali za "komentarz". Pytanie ważniejsze jednak, bo wraz z 1 stycznia 2018r. została nie dość, że zaktualizowana to i przebudowana lista obowiązujących aktów prawnych. Przez 2017 lwia część tekstów dostała akty jednolite, ja posiadam te z listy na 2017 :/ ale czy składając wniosek w 2017 roku (początek grudnia dokładnie rzecz biorąc) nie jestem objęty listą z 2017 roku a nie tą która pojawiła się teraz? Jak sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/24 10:10 #6083

  • ewelka
  • ewelka Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 53
tom0207 wykaz aktów prawnych stanowiących źródło pytań egzaminów pisemnego i ustnego zamieszczony na stronie GUGiK jest według mnie obowiązujący "Wykazane w kolumnie 2 akty prawne obowiązują wraz z nowelizacjami ogłoszonymi w 2018 r.
Stan na dzień 1 stycznia 2018 r." i to chyba nie ma znaczenia kiedy wysłałeś wniosek....zdajesz egzamin w 2018r więc obowiązuje Cie znajomość aktów prawnych zamieszczonych na stronie GUGiK :)
a co do zakreślacza też mam różne rzeczy pozakreślane żeby móc szybciej coś znaleźć więc myślę, że to nie powinno stanowić żadnego problemu na egzaminie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/24 14:43 #6090

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
tom0207, jak to jest z tymi normami? ja bym się chętnie zrzucił no ale nie wiem czy jest sens to kupować.
hm? uargumentuj to, serio. Masz pole do popisu:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/25 11:23 #6104

  • tom0207
  • tom0207 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Uargumentować? Chociażby to że są na liście materiałów wymaganych? Poza tym niektórzy na forum wspominali, że faktycznie trafiali na pytania z tych norm. Tylko że jeśli prawdopodobieństwo otrzymania takiego pytania jest nikłe, to może faktycznie lepiej to odpuścić.
Powiedzcie mi proszę coś innego. Czy gdy dane rozporządzenie wpisane jest w wymogach "w całości" to rozumiecie to jako treść+załączniki? Czy uczyliście się także treści załączników? Bo wtedy z 20-to stronicowego rozporządzenia robi się 150 stronicowe na przykład :/
Za tę wiadomość podziękował(a): PITeerS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/01/27 13:21 #6148

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
tom0207 ja na razie się wstrzymam.
Na razie. Mam mnóstwo innej nauki. Pewnie w marcu gdzieś mogę być bardziej zorientowany w temacie i wówczas będę w stanie się określić co i jak. Jeśli tylko uznam że trzeba to mieć, to od razu napisze tu. Musze to zdać w kwietniu, bo w maju jadę do kijowa pociągiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapytanie dotyczące terminów itp 2018/02/02 07:18 #6232

  • bartex23
  • bartex23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ja miałem część pytania, do którego odpowiedź była w normach, ja ich oczywiście nie miałem i nie miałem pojęcia, że właśnie w nich jest odpowiedź, więc opisałem swoimi słowami. Nie wiem jak podeszli do tego, ale egzamin zdałem :D
Za tę wiadomość podziękował(a): PITeerS, tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.070 s.