admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

uznanie praktyki zawodowej 2017/08/29 12:16 #5326

  • Agnieszka86
  • Agnieszka86 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie dotyczące uznania praktyki zawodowej, § 8. ust.2 Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii mówi, że "Warunkiem uznania praktyki zawodowej jest czynny udział osoby zainteresowanej w wykonywaniu prac oraz opracowań geodezyjnych lub kartograficznych, o których mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia. Poprzez czynny udział należy rozumieć osobiste wykonywanie czynności w ramach prac i opracowań geodezyjnych lub kartograficznych udokumentowane w materiałach będących ich wynikiem."
W jaki sposób ma być udokumentowane osobiste wykonywanie czynności w ramach tych prac? Czy nazwisko osoby ubiegającej się o przyznanie uprawnień ma się pojawiać w dokumentacji składanej w ośrodku np. szkice polowe itp., czy wystarczy potwierdzenie wykonanych czynności w ramach prac w dzienniku praktyki zawodowej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2017/08/29 18:25 #5327

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
Wpis w dzienniku jak i w dokumentacji która jest składana w ośrodku, a także potwierdzenie że pracowałaś/odbywałaś praktykę w danej firmie, może być w formie oświadczenia bądź też świadectwo pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2017/09/02 09:46 #5346

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
wystarczy potwierdzenie czynności w dzienniku praktyki. Znam firmy których właściciele (geodeci uprawnieni) nie pozwalają na podpisywanie jakiejkolwiek dokumentacji (pomimo tego za sami skompletowali cały operat), zatem nazwisko osoby ubiegającej się o nadanie uprawnień nigdy nie znajdzie się w odgik (w jakimkolwiek operacie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2017/09/02 09:50 #5347

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
oczywiście jak wyżej napisane, wymagany staż pracy: technik 6 lat, inżynier - 2 lata, magister- 1 rok, musi być potwierdzony odpowiednim dokumentem, świadectwo pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu, oświadczenie o odbyciu bezpłatnej praktyki - to w przypadku twojej "głównej firmy.
ponieważ, dla przykładu ja miałem w dzienniku wpisy z 2 różnych firm, przy czy jedna z nim to ta w której byłem zatrudniony i zdobyłem wymagany staż, reszta po to by wypełnić minimum wymaganych prac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2017/09/06 21:03 #5397

  • kalafior_o
  • kalafior_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 10
W jakiej formie przedstawiacie swój podpis w operatach technicznych składanych w ośrodku? Zwyczajnie wpisujecie imię i nazwisko czy macie własną pieczątkę, którą przybijacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2017/09/06 21:12 #5398

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
pieczątka imienna + podpis/parafka.
Ale wystarczy także samo imie i nazwisko bez pieczątki. Samo nazwisko także.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2019/04/10 06:50 #9900

  • Natalia.s
  • Natalia.s Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak mam oświadczenie ze swojej głównej firmy o przepracowanym wymaganym czasie ale mam wpisaną w dziennik jedną robotę z innej firmy to potrzebuje jakiegoś dodatkowego oświadczenia od tej drugiej firmy? Nie miałam tam umowy a studentką też już nie jestem więc chyba nie mogłam być na praktykach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

uznanie praktyki zawodowej 2019/04/10 11:12 #9903

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
Napisz pismo i poproś żeby ta firma Ci podbiła:
Zaświadczam, że pani... w dniach....pełniła nieodpłatną praktykę w firmie... w celu poszerzenia swojej praktyki/wiedzy zawodowej.
I tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.049 s.