admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 10:21 #988

  • oakpil
  • oakpil Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
otrzymałem zawiadomienie o wyznaczonym terminie i miejscu (15.07) części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego, i mam pytanie jak to wszystko wygląda w praktyce? W zawiadomieniu jest mowa, że postępowanie zaczyna się o 9 i po części wstępnej będzie podana sala, co obejmuje to postępowanie wstępne? Wszyscy są w garniakach czy po prostu schludnie ubrani? Ile jest osób na takim egzaminie? Jak najlepiej przygotować materiały? Co ze sobą zabrać? Jak mogę prosić o taką małą relację krok po kroku to będę nieco spokojniejszy bo razem z zawiadomieniem wstąpił we mnie stres :D

P.S.
Przepraszam za zły dział, moje niedopatrzenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oakpil. Powód: zły dział

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 13:37 #989

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

oakpil napisał: W zawiadomieniu jest mowa, że postępowanie zaczyna się o 9 i po części wstępnej będzie podana sala, co obejmuje to postępowanie wstępne?

Postępowanie wstępne to weryfikacja złożonych przez Ciebie dokumentów. Odbywa się to wcześniej niż wyznaczona data egzaminu. Egzamin zazwyczaj zaczyna się o 9 testem wielokrotnego wyboru. Tuż po nim jest część pisemna. Po części pisemnej ogłaszane są wyniki testów, a w później wyniki części pisemnej. Jeżeli przejdziesz te etapy przed Tobą już tylko część ustna.

oakpil napisał: Wszyscy są w garniakach czy po prostu schludnie ubrani?

Zdecydowana większość osób jest w garniakach.

oakpil napisał: Ile jest osób na takim egzaminie?

Zwykle w jednej sali pisze kilkanaście osób - około 15. Zdarza się że w tym samym terminie w kilku salach odbywa się egzamin więc liczba osób podchodzących w danym dniu do egzaminu może być spora.

oakpil napisał: Jak najlepiej przygotować materiały? Co ze sobą zabrać? Jak mogę prosić o taką małą relację krok po kroku to będę nieco spokojniejszy bo razem z zawiadomieniem wstąpił we mnie stres :D

Co do materiałów to po pierwsze musisz zaopatrzyć się w niezbędne ustawy i rozporządzenia. Podejścia do tego tematu są różne. Niektórzy kupują Vademecum inni sami drukują potrzebne ustawy i rozporządzenia. Zabrać na egzamin możesz jedynie akty prawne bez komentarza.
Za tę wiadomość podziękował(a): oakpil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 17:34 #993

  • oakpil
  • oakpil Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czyli co oni o tej 9:00 będą dopiero oceniać wykaz i opis prac i mogę się dowiedzieć, że do egzaminu mnie nie dopuszczą? czy wcześniej mnie poinformują, że oki mam po co jechać do Warszawy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 20:11 #994

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
z tego co się orientuję (choć też mnie to ciekawi) to komisja dostaje wniosek od Ciebie, powiadamia Cię kiedy będzie część wstępna i sprawdzająca [opisana w rozp w spr uprawnień] i po jej pozytywnym przejściu powiadomią Cię kiedy jest część sprawdzająca (tzn datę już znasz ((oni tak robią z tego co słyszałem - rezerwują Ci termin)) i podają Ci godzinę i salę) czyli egzamin (w sumie 3 części).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 20:33 #996

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

oakpil napisał: Czyli co oni o tej 9:00 będą dopiero oceniać wykaz i opis prac i mogę się dowiedzieć, że do egzaminu mnie nie dopuszczą? czy wcześniej mnie poinformują, że oki mam po co jechać do Warszawy?


Oceniać będą wcześniej i jak będziesz miał jakieś braki to będziesz musiał dosłać lub ewentualnie donieść przed egzaminem odpowiednie dokumenty. Jak już dostaniesz termin egzaminu i numer sali to znaczy, że pozytywnie przeszedłeś wstępny etap postępowania i zostałeś dopuszczony do części sprawdzającej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 20:52 #997

  • oakpil
  • oakpil Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pismo już miałem o uzupełnienie dokumentów, uzupełniłem i teraz dostałem takie pismo jak w załączeniu. Czyli rozumiem, że najpierw sprawdzili wszystkie dokumenty czy są jak brakowało to pisali a teraz dopiero komisja zapozna się z treścią tych dokumentów i doprecyzuje mi (o ile będzie wszystko oki w dokumentach) w jakiej sali jest egzamin, lub powiadomią mnie, że nie spełniam wymagań (czyli np. za mało wytyczeń wpisałem)

Plik załącznika:

Nazwa pliku: CCF20150601_00001.pdf
Wielkość pliku:234 KB
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2015/06/02 21:03 #998

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

oakpil napisał: Czyli rozumiem, że najpierw sprawdzili wszystkie dokumenty czy są jak brakowało to pisali a teraz dopiero komisja zapozna się z treścią tych dokumentów i doprecyzuje mi (o ile będzie wszystko oki w dokumentach) w jakiej sali jest egzamin, lub powiadomią mnie, że nie spełniam wymagań (czyli np. za mało wytyczeń wpisałem)


Dokładnie tak jak piszesz.

W załączniku przesyłam treść pisma o pozytywnym wyniki części wstępnej postępowania kwalifikacyjnego. Pismo datowane jest na 14 kwietnia 2014 r., ale ja dostałem je e-mailem 28 kwietnia, czyli trochę ponad tydzień przed egzaminem.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/13 19:41 #1947

  • kucmix
  • kucmix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 14
Mam takie ogólne pytania odnośnie Egzaminu do Osób, które już zdawały:
1. Czy można można, korzystać na egzaminie z instrukcji technicznych i z wytycznych technicznych i czy można je podać jako podstawę prawną w pytaniach opisowych jako przepis uszczegóławiający ? Mimo, że już nie obowiązują to mogą się okazać pomocne na niektóre pytania.
2. Czy można jakoś skrótowo opisywać podstawy prawne i czy podaje się też konkretne artykuły?
3. Czy pisać swoimi słowami czy tak ak jak jest w rozporządzeniach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/13 20:05 #1948

  • piecho23
  • piecho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 9

kucmix napisał: Czy można jakoś skrótowo opisywać podstawy prawne


Właśnie...

Wystarczy np. RMSWiA w sprawie standardów tech. z 09.11.2011

Czy trzeba

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z dnia 09 listopada 2011roku

Czasami tą podstawę należy podać trzykrotnie na pisemnym, a cenne sekundy lecą...

Może napiszą coś osoby z uprawnieniami jak u nich było?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez piecho23.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/13 20:26 #1949

  • all1990
  • all1990 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
A co rozumiecie poprzez komentarze? Bo ja na przykład PGiK mam wydrukowane i na niektórych stronach mam również na marginesach opisane czego dotyczy paragraf. Jednak prawde mówiąc bardziej skomentowane jest Vademecum niż moja ustawa. Czy mogę z takimi materiałami wylecieć? Czy odniesienie do innego paragrafu przy danej ustawie jest dopuszczalne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/14 19:11 #1955

  • hof
  • hof Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 8
Podłączam się do pytania o komentarze i dorzucam jeszcze swoje,czy można na egzaminie korzystać ze stanowisk GGK? Zakładam, że nie ale może jednak...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/15 07:45 #1957

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

kucmix napisał: Mam takie ogólne pytania odnośnie Egzaminu do Osób, które już zdawały:
1. Czy można można, korzystać na egzaminie z instrukcji technicznych i z wytycznych technicznych i czy można je podać jako podstawę prawną w pytaniach opisowych jako przepis uszczegóławiający ? Mimo, że już nie obowiązują to mogą się okazać pomocne na niektóre pytania.
2. Czy można jakoś skrótowo opisywać podstawy prawne i czy podaje się też konkretne artykuły?
3. Czy pisać swoimi słowami czy tak ak jak jest w rozporządzeniach?


Ad. 1 Z instrukcji korzystać można, ale czy w podstawie prawnej podawać je jako przepis uszczegóławiający to do końca nie wiem. Słyszałem jednak, że niektórzy tak robili.

Ad. 2 Podstawy prawne - pełne ale bez dziennika ustaw podawałem zawsze na końcu odpowiedzi. W trakcie odpowiedzi, jak była taka potrzeba, pisałem skrótowo o jaki akt prawny chodzi.

Ad. 3 Jeżeli było mało do przepisywania to pisałem wprost z rozporządzenia czy ustawy. Na bardzie obszerne i problemowe pytania odpowiadałem swoimi słowami.
Za tę wiadomość podziękował(a): hof

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/15 07:49 #1958

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

all1990 napisał: A co rozumiecie poprzez komentarze? Bo ja na przykład PGiK mam wydrukowane i na niektórych stronach mam również na marginesach opisane czego dotyczy paragraf. Jednak prawde mówiąc bardziej skomentowane jest Vademecum niż moja ustawa. Czy mogę z takimi materiałami wylecieć? Czy odniesienie do innego paragrafu przy danej ustawie jest dopuszczalne?


Ja też miałem dużo komentarzy, dużo karteczek i nie było z tym problemów. Ale w razie czego miałem też przygotowaną ustawę bez żadnych "modyfikacji". W innych ustawach też miałem pozaznaczane najczęściej potrzebne fragmenty. Szczególnie na testy
Za tę wiadomość podziękował(a): hof

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/15 07:54 #1959

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

hof napisał: Podłączam się do pytania o komentarze i dorzucam jeszcze swoje,czy można na egzaminie korzystać ze stanowisk GGK? Zakładam, że nie ale może jednak...


Czy można to nie wiem. Ja miałem i jakby zaszła potrzeba to bym podparł się w odpowiedzi tym stanowiskiem., ale niekoniecznie podawał bym to jako podstawę prawną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przebiega cały egzamin 2016/02/15 08:21 #1964

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Wykaz aktów prawnych jest jasny. Możesz korzystać i pewnie jednej komisji to nie przeszkadza a innej będzie. Przed egzaminem zapytałem czy mogę mieć instrukcję, które już przecież nie obowiązują i powiedzieli mi, że mogę więc proponuje zrobić tak samo ze stanowiskami i w razie czego je schować jeśli nie wolno:) Słyszałem o przypadku, że ktoś wyleciał bo miał wykaz aktów prawnych ręcznie napisany, więc takie rzeczy już na własne ryzyko.

Podstawa prawna też zależy od komisji. Przed egzaminem trzeba spytać w jakiej formie konkretna komisja życzy sobie zapisywanie podstawy prawnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jkbsrwk.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.068 s.