admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/08/31 19:05 #12940

  • gonzo
  • gonzo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, czy wie ktoś czy można podpierać się wytycznymi technicznymi lub instrukcjami technicznymi podczas odpowiedzi na pytania opisowe? Po ostatnich zmianach w przepisach na niektóre odpowiedzi ciężko znaleźć podstawę prawną, więc wykorzystanie wytycznych i instrukcji wydawałoby się logiczne bynajmniej z mojego punktu widzenia. W przypadku kilku pytań opisowych dostępnych na stronie podaje się jako źródło wytyczne, więc zakładam, że temat zaistniał wcześniej i został wyjaśniony z członkami Komisji. Ta wiedza byłaby bardzo przydatna podczas nauki, oczywiście możnaby to ustalić z Komisją, lecz obawiam się, że mogłoby być to nieco za późno.
Być może ten temat już był poruszany na forum, lecz nie dopatrzyłem się tego, więc wybaczcie za ewentualne powtórzenie. Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia przy nauce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/08/31 19:36 #12941

  • panF
  • panF Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 140
  • Otrzymane podziękowania: 31
Na pytania podczas egzaminu trzeba odpowiadać zgodnie z Wykazem Aktów Prawnych opublikowanym w danym roku egzaminacyjnym a z tego co wiem instrukcji /wytycznych technicznych w tym roku tam nie ma.
Jeśli po nowelizacji aktów prawnych nie ma na dane pytanie odpowiedzi to wg mnie to pytanie sie na egzaminie nie pojawi.
Za tę wiadomość podziękował(a): gonzo, rub

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/09/01 06:09 #12963

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Tylko zakres z wykazu, instrukcje, wytyczne to nie prawo i ich stosowanie to dobra praktyka, ale nie obowiązek

Tak jak interpretacje GGK ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/09/01 07:38 #12966

  • murynt
  • murynt Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 36
Spora część pytań opisowych z ubiegłych lat dotyczyła właśnie technologi pomiaru które były zawarte w standardach. Strach teraz pomyśleć, co wymyślą w to miejsce, po opublikowaniu pytań na egzamin pod koniec sierpnia to nawet pytanie z wytycznych mnie nie zdziwi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/09/05 11:01 #13079

  • marta1985
  • marta1985 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 10
Czesc,
Zakrs 1 - ogólny temat: Tyczenie budynku.
Podstawa prawna to np. Ustawa prawo budowlane - art. 29, 34, 27a,41.1, Rozp.standardy - par.21.1,22.1,22.2,22.3,22.4,
Ustawa PGiK- art.2.2a, 12c.
Ale mam problem bo uchylone jest rozporządzenie o czynnościach w budownictwie paragraf 10.
I moje pytanie brzmi czy gdzies w aktualnych przepisach znajdę jakie elementy podlegają tyczeniu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wytyczne techniczne przy pytaniach opisowych 2020/09/05 11:20 #13080

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Literalnie nie.
Jedynie z treści szkicu tyczenia, na którym powinny znaleźć się nieokreślone bliżej "dane niezbędne do wytyczenia". Można się ewentualnie podeprzeć jeszcze planem sytuacyjnym + PZT oraz projektem technicznym że dane niezbędne do wytyczenia są pozyskane z tych dokumentów w oparciu o ich geodezyjne opracowanie. Bez podstawy prawnej będą to osie główne, punkty wysokościowe, a w przypadku geodezyjnej obsługi inwestycji elementy których poprawna geometria i usytuowanie warunkuje odbiór wykonanych prac (zgodnie z normami wyszczególniony w warunkach technicznych jego wykonania).
Za tę wiadomość podziękował(a): marta1985, geomarcin77

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.051 s.