admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pytanie do standardów technicznych 2020/01/01 18:47 #11303

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Proszę o wyjaśnienie mi jak mam rozumieć Art. 29 ust. 3 pkt. 3) standardów. Załączyłem do tego obrazek. Z mojego przemyślenia na podstawie pkt 2 i 3, to jest poprawne przypisanie czołówek do obu pikiet. Czy dobrze?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez galaxy01.

Pytanie do standardów technicznych 2020/01/01 20:18 #11305

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200
Jeżeli granicznik ma BPP=1 (0,10m) to tak moze byc to pierwsze

Jeżeli budynek został pomierzony z dokładnością 10cm t o może być też to drugie. (czołówka od rogu budynku istniejącego do pomierzonego)

Chodzi o odległość do dowolnego punktu pomierzonego z dokładnością do 10cm do naszego punktu podlegającemu pomiarowi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Pytanie do standardów technicznych 2020/01/02 08:32 #11306

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23

marekszczepan napisał: Jeżeli granicznik ma BPP=1 (0,10m) to tak moze byc to pierwsze

Jeżeli budynek został pomierzony z dokładnością 10cm t o może być też to drugie. (czołówka od rogu budynku istniejącego do pomierzonego)

Chodzi o odległość do dowolnego punktu pomierzonego z dokładnością do 10cm do naszego punktu podlegającemu pomiarowi


Absolutnie tak nie jest, BPP=1 odnosi się do osnowy I klasy, a pomiar kontrolny wykonujemy do szczegółu pierwszej grupy czyli dokładność 10 cm względem najbliższej osnowy. Jeżeli znak graniczny jest szczegółem pierwszej grupy (a więc BPP=1 lub BPP=2), a z założenia jest, to wersja górna z obrazka jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie do standardów technicznych 2020/01/02 16:43 #11309

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0

Warmik napisał:

marekszczepan napisał: Jeżeli granicznik ma BPP=1 (0,10m) to tak moze byc to pierwsze

Jeżeli budynek został pomierzony z dokładnością 10cm t o może być też to drugie. (czołówka od rogu budynku istniejącego do pomierzonego)

Chodzi o odległość do dowolnego punktu pomierzonego z dokładnością do 10cm do naszego punktu podlegającemu pomiarowi


Absolutnie tak nie jest, BPP=1 odnosi się do osnowy I klasy, a pomiar kontrolny wykonujemy do szczegółu pierwszej grupy czyli dokładność 10 cm względem najbliższej osnowy. Jeżeli znak graniczny jest szczegółem pierwszej grupy (a więc BPP=1 lub BPP=2), a z założenia jest, to wersja górna z obrazka jest ok.

ok, czyli na rysunku przypadek pierwszy i drugi są poprawne, czyli można czołówkę podać tylko jedną, do punktu I klasy, czyli też mogło to być do np. załamania przyłącza np gazu, jeżeli był oczywiście mierzony przed zakryciem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie do standardów technicznych 2020/01/08 14:45 #11356

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
Nie I klasy tylko I grupy.
Co do gazociągu to teoretycznie można, ale zakładamy, że nie jest zasypany. Bo jeżeli był mierzony przed zakryciem, ale został zasypany to, mam nadzieję jest oczywiste, nie da się zrobić takiej kontroli ;)

btw. Ja na rysunku zrobiłbym kontrolę między dwoma żółtymi punktami, chyba ze z jakiegoś powodu jest to niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.054 s.