admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pytanie odnośnie prac na zakres 4 2019/11/04 16:14 #11064

  • GEODETAKOPER
  • GEODETAKOPER Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 6
Dzień dobry wszystkim,
czy może miał ktoś podobną sytuację, bądź pomoże w mojej kwestii.
Otóż chciałbym składać wniosek na zakres 4.
Dziennik praktyki wziąłem w styczniu 2019.
Praktykę rozpocząłem 2012r.
W ciągu ostatniego miesiąca zdałem zakres 2, gdzie byłem zwolniony z testów.
Pytanie pierwsze: czy będę znowu zwolniony z testów jeśli egzamin na zakres 4 będę miał w okresie 6 miesięcy od zdania zakresu 2?
Pytanie drugie: czy mógłbym połączyć wykaz robót po staremu i nowemu?
Przerwa 5 lat będzie zachowana?
z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie prac na zakres 4 2019/11/04 18:51 #11066

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Tutaj wysłałbym zapytanie do GUGiK czy jeśli egzamin na zakres 4 będziesz mieć wyznaczony w terminie nie później niż 6 miesięcy od daty zdanego egzaminu na zakres 2 to czy będziesz zwolniony z testów. Czy po zdanym zakresie bieg terminu jest nadawany ponownie czy jest od daty pierwszych zdanych testów.
Pozostaje kwestia dokumentowania praktyki. Na starych zasadach (tych po 2014 roku aż do 30.09.2019) praktykę uznawano za rozpoczętą po pobraniu dziennika praktyki zawodowej co oznaczało brak możliwości wpisywania prac rozpoczętych przed pobraniem dziennika.

Wcześniejszy zapis

Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej


Aktualny zapis (po 30.09.2019)

Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania
prac geodezyjnych lub prac kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe.


planujesz do dziennika pobranego w 01.2019 wpisywać prace (na starych zasadach) z okresu 2012 - 12.2018 ?

Jeżeli pobrałeś dziennik dajmy na to 01.01.2019 roku to żeby nie było przerwy 5 letniej - powinieneś wykazać jakąkolwiek pracę w 01.01.2014, a rozporządzenie weszło w życiu 21.02.2014 roku więc jest możliwe zachowanie ciągłości praktyki. Warunkiem jest aby w pobranym dzienniku nie wykazać pracy po terminie 21.02.2019 i wtedy możesz dokumentować całą praktykę na starych zasadach tylko musisz pilnować tych dat oraz spełniać warunki możliwości rozpoczęcia praktyki w 2012 roku (wykształcenie + zatrudnienie/lub inna forma odbywania praktyki)
Za tę wiadomość podziękował(a): GEODETAKOPER

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.

Pytanie odnośnie prac na zakres 4 2019/11/04 21:43 #11067

  • geodeta_wawa
  • geodeta_wawa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 63
  • Otrzymane podziękowania: 28
Zwolnienie z testów liczy się przez 6 miesięcy licząc od ostatniego zdanego egzaminu, nie jest ważne, czy na tym egzaminie byłeś już zwolniony z testów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GEODETAKOPER

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie prac na zakres 4 2019/11/05 16:05 #11071

  • mallutkii
  • mallutkii Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 7
GUGIK przerwę pięcioletnią interpretuje w taki sposób, że przerwa w pracy geodezyjnej nie może być większa niż pięć lat. Np. pracowałeś w geodezji a potem przez 4 lata jeździłeś na TAXI, następnie wróciłeś do geodezji. To nie masz przerwy. Jak byś jeździł na TAXI więcej niż 5 lat - to to już jest przerwa gdzie nie możesz praktyki sprzed przerwy wpisać.
Możesz tylko wpisać prace przed wejściem w życie rozporządzenia i też będzie dobrze. Ja tak zrobiłem, nie dawałem żadnego dziennika praktyk tylko dokumenty po staremu i teraz w październiku zdałem egzamin na 4.
Powodzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): GEODETAKOPER

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie odnośnie prac na zakres 4 2019/11/05 22:11 #11073

  • GEODETAKOPER
  • GEODETAKOPER Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 6
a czy email do gugiku to ten ogólny na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.046 s.