admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/04/15 14:23 #7030

  • geosl
  • geosl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi się mapę przeglądową?
Takie pytanie miałem na ustnym w ubiegłym roku - ma ktoś pomysł na odpowiedz?
W Standardach §66 jest napisane, ze na treść dokumentacji zawierającej rezultaty przetwarzania wyników pomiarów obiektów innych niż wymienione w §64 (osnowa) i §65 (egib) skłądaja się: mapa przeglądowa obiektów przestrzennych objętych pomiarem. Czyli o jakie obiekty chodzi? syt-wys z §63 ? O jaką mapę przeglądowa chodzi? W moich okolicach nie sporządza sie takiej mapy (przynajmniej pod taką nazwą) - ale robi sie tzw. zarys pomiarowy (nowe elementy z punktami z pomiaru) - to może być to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/04/15 15:25 #7032

  • smoku119
  • smoku119 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeżeli pytanie było zadane na zakres 2, to może chodziło o mapę przeglądową przy podziale i określeniu granic obrębów ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/04/15 15:43 #7034

  • geosl
  • geosl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
pytanie było na egzaminie na zakres 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/04/15 16:04 #7036

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
Dla mnie to pytanie jest bez sensu, nie słyszałem nigdy, żeby organ prowadził taką mapę. Ze wszystkich przepisów jakie przeczytałem kojarzę tylko mapy przeglądowe ze standardów tj. mapę przeglądową osnowy pomiarowej i mapę przeglądową obiektów przestrzennych objętych pomiarem &64 i &66. Ale tych map nikt nie prowadzi tylko sporządza.

edit. Instrukcja techniczna O-4. Piszą tam o mapie przeglądowej zakładania mapy zasadniczej, pokrycia mapą zasadniczą, osnowy poziomej, osnowy wysokościowej, zgłoszeń robót, dokumentów skompletowanych obiektami. Ale czy to o to im chodziło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/04/15 16:26 #7037

  • smoku119
  • smoku119 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 1

geosl napisał: pytanie było na egzaminie na zakres 1

to chodziło o standardy - dla obiektów innych niż egib i osnowy pomiarowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/06/30 14:15 #7822

  • Eureka
  • Eureka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 15
Wyczytałam gdzieś, że to inna nazwa mapy wywiadu terenowego, ale pewności nie mam, chociaż ma to wg mnie sens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/06/30 20:30 #7823

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Dokładnie mapa lokalizacji obiektów przestrzennych objętych pomiarem to swego rodzaju mapa wywiadu. Dotychczas w jednym ośrodku kazali mi tylko stosować taką nazwę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/01 08:45 #7824

  • rulo
  • rulo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 8

smoku119 napisał:

geosl napisał: pytanie było na egzaminie na zakres 1

to chodziło o standardy - dla obiektów innych niż egib i osnowy pomiarowe


Czyli dla obiektów:
1. BDOT
2. GESUT
3. I dowolnych innych obiektów innych niż egib i osnowa pomiarowa
4. Osnowa geodezyjna też ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rulo.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/01 14:01 #7827

  • Eureka
  • Eureka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 15
Masz rację, że chodzi o obiekty inne niż osnowa pomiarowa i egib - to wynika wprost z rozporządzenia. Co to jednak jest i jak wygląda w praktyce ten dokument? Nic poza formą mapy wywiadu terenowego nie przychodzi mi do głowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/03 11:32 #7838

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
Może to być np. sporządzony przez Ciebie szkic polowy :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/12 14:31 #7920

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16
To pytanie było na egzaminie 06.07.2018. Nie chodziło o mapę wywiadu terenowego, Komisja zaprzeczyła. To pytanie pozostało bez odpowiedzi tego dnia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/12 14:56 #7922

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
Mi wydaje się że chodzi tutaj o mapę z rezultatem naszego pomiaru, np. mapa inwentaryzacji lub mdcp

standardy § 83. 1. W okresie 24 miesięcy od wejścia w życie rozporządzenia zamiast plików GML, o których mowa
w § 71 ust. 2 pkt 6, mogą być przekazywane do PZGiK, jako rezultat opracowania wyników geodezyjnych pomiarów
sytuacyjnych i wysokościowych, wykazy współrzędnych punktów wyznaczających wszystkie
obiekty przestrzenne objęte opracowaniem oraz mapa przeglądowa obrazująca te obiekty i punkty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/07/13 00:14 #7924

  • Kamis38
  • Kamis38 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
No to ma sens. Potwierdzam że bylo to pytanie 6.07.2018 bo sam je dostałem... napewno nie jest to mapa wywiadu bo tak odpowiedziałem i komisja tylko pokrecila przeczaco głową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/08/08 09:15 #8013

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Może się jeszcze komuś przyda.
Znalazłam w wyjaśnieniach do standardów taką odpowiedź na pytanie odnośnie mapy przeglądowej Głównego Geodety Kraju z 29 sierpnia 2012 r.:
Pytanie/problem do par. 66
Co należy rozumieć od pojęciem "mapa przeglądowa obiektów przestrzennych"? Jakie elementy składają się na treść mapy przeglądowej obiektów przestrzennych objętych pomiarem?
Wyjaśnienia GUGiK
Pod pojęciem mapy przeglądowej, o której mowa w par. 66 pkt 1 rozporządzenia należy rozumieć mapę przedstawiającą obiekty przestrzenne objęte pomiarem inne niż obiekty EGiB oraz punkty osnowy pomiarowej. Mapa ta powinna być sporządzona w jednym z formatów, o których mowa w lp 2 tabeli zawartej w załaczniku nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. ws Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. 2012 r. poz. 526), to jest w formatach .jpg, .tif (.tiff), .geogiff, .png, .svg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megan.

Dla jakich obiektów przestrzennych prowadzi sie mapę przeglądową? 2018/11/07 13:56 #8420

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0

Warmik napisał: Może to być np. sporządzony przez Ciebie szkic polowy :D

?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.074 s.