admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 15:13 #7707

  • danielwysocki
  • danielwysocki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam pytanie odnośnie składania operatów technicznych z tyczeń budynków. Czy składając operat muszę wykazać moje nazwisko w sprawozdaniu technicznym bądz też w jakikolwiek inny sposób?
Pytałem w GUGiK, lecz nie dostałem jasnej odpowiedzi czy wystarczy złożenie operatu i wpisanie go do dziennika czy też potrzebny jest podpis(nigdzie w ustawach nie ma tego zapisanego)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 15:32 #7708

  • karmela
  • karmela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 23
Ja miałam wpisane w dzienniku kilka operatów, w których nigdzie nie figurowałam i bez problemu mnie dopuścili di egzaminu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 17:09 #7709

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Zawsze tak będzie póki komisja nie będzie weryfikować w ośrodkach tego co się wpisuje w dzienniki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 17:12 #7710

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
A poza tym rozporządzenie w sprawie uprawnień mówi: "§ 8.2. Warunkiem uznania praktyki zawodowej jest czynny udział osoby zainteresowanej w wykonywaniu prac oraz opracowań
geodezyjnych lub kartograficznych, o których mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia. Poprzez czynny udział
należy rozumieć osobiste wykonywanie czynności w ramach prac i opracowań geodezyjnych lub kartograficznych udokumentowane
w materiałach będących ich wynikiem."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 20:08 #7712

  • karmela
  • karmela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 23
Pracując kilka lat temu w dużej firmie, zgłoszenia były wyłącznie na szefa i tylko on figurował w całym operacie a całość roboty poczynając od zgłoszenia do odebrania operatów robili pracownicy. Więc ciężko nie wykazać tych prac. Poza tym uprawniony podpisuje zakres w jakim braliśmy udział

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/11 20:30 #7713

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
karmela tak to właśnie wygląda w praktyce, zwłaszcza gdy polityka firmy dzieli ludzi na tzw. terenowców i kameralistów.. Dla komisji Twój dziennik będzie jak najbardziej pełnowartościowy. Ja tylko wspominam, że w myśl rozporządzenia jednak powinnaś się w operacie znaleźć. Ja robiłem tak, że jeżeli wykonywałem prace terenowe to później prosiłem osobę sporządzającą operat o wpisanie mnie na szkic w tabelkę "pomierzył" oraz w sprawozdanie w zakresie osoby wykonującej prace terenowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dziennik praktyk tyczenie budynku 2018/06/12 14:56 #7718

  • wojtas
  • wojtas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Mój szef ( tak mi się wydaję),myślał jak się wpiszę na szkicu to później jemu robotę podbiorę<hehehe>. Pracowałem w takiej "firmie". jest tego naprawdę dużo, lęk przed utratą zleceń. Kiedyś na rozmowę o pracę ktoś kazał mi podpisywać lojalkę. Jak naprawdę byłoby się o co szarpać!! później wielce wychodzi 350 zł/ dzień zespół pomiarowy. Cztery firmy geodezyjne przez 6 lat w zawodzie i wszystkie dziadowskie. W rożnych aspektach: w jednej spoko atmosfera ale stagnacja, w drugiej tak jak w.w. szef nie pozwalał patrzeć w żadne dokumenty. Trzecia chyba było najlepiej ale ile można robić za 2,5 tys. i czwarta na deser szef psychopata= szkoda gadać. Nie ma się co dziwić, po takim tournée młody geodeta ma dosyć. Szybko uprawnienia i precz z pseudo Firmami. Jeszcze GUGIK utrudnia, może będzie sprawdzał czy młody geodeta po 2 dniach w upale na patelni, spocony przyjechał o godz.16 czy 17 do biura i prosi się P. Małgosi o wpis na szkicu. Niech zajmą się składkami odprowadzającymi przez przedsiębiorców. W ten sposób powinni pomagać a nie utrudniać!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.043 s.