Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podstawa prawna przedstawiania na mapie 'zera budynku'

Podstawa prawna przedstawiania na mapie 'zera budynku' 2018/03/05 20:53 #6651

  • Piotr140912
  • Piotr140912 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jaka jest podstawa prawna przedstawiania na mapie z geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej "zera budynku"????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna przedstawiania na mapie 'zera budynku' 2018/03/06 07:54 #6654

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nie spotkałem się z podstawą prawną nigdzie. Ale można na każdej mapie zamieszczać informacje dodatkowe i myślę że to w tym właśnie się mieści. Pracuję na terenie dwóch powiatów i w jednym zero piszemy w innym nie piszemy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna przedstawiania na mapie 'zera budynku' 2018/03/06 10:32 #6655

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 13
Standardy:
§ 61. 1. Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą wykonuje się w celu:
1) ustalenia danych:
a) określających położenie i  kształt wybudowanych obiektów budowlanych w  państwowym
systemie odniesień przestrzennych,

Nie przedstawisz zera budynku inaczej niż w sposób opisowy.
A z ciekawości: takiej informacji na mapie domaga się PODGiK czy nadzór budowlany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podstawa prawna przedstawiania na mapie 'zera budynku' 2018/03/06 12:39 #6656

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja nigdy nie przedstawiam poziomu PPP, nikt też ode mnie tego nie wymaga. Jedynie widzę taką potrzebę przy sporządzaniu mdcp np. na potrzeby dobudowania budynku gdzie poziomy mają być uzależnione od siebie. W tym przypadku można nanieść takie rzędne jako dodatkowe oznaczenia na mdcp, sporządzając oczywiście stosowną legendę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.164 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się