admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomiar Budynku, które dane pomiarowe przyjąć za poprawne 2017/08/23 10:48 #5313

  • alipiccolo
  • alipiccolo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam dokonałem pomiaru budynku, jednak różnice położenia punktów przeze mnie pomierzonych z danymi które uzyskałem z ośrodka geodezyjnego są poniżej 0.10 m, proszę o powołanie się na akt prawny który to normuję dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiar Budynku, które dane pomiarowe przyjąć za poprawne 2017/08/23 17:43 #5314

  • daro1984
  • daro1984 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1) z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

§ 65. 5,8

5. Jeżeli pomiar będący przedmiotem opracowania oraz pomiar będący źródłem danych PZGiK wykonane były z  tą samą dokładnością, a  odchylenie liniowe między matematycznym przedstawieniem tego samego punktu granicznego ustalonym na podstawie danych z  pomiaru oraz danych pozyskanych z  PZGiK nie przekracza dopuszczalnych wartości określonych w  ust.  6, w  roboczej bazie danych ujawnia się dane pozyskane z PZGiK.

8. Przepisy ust.  1, ust.  2  pkt  1, ust.  5, ust.  6  pkt  1  oraz ust.  7  stosuje się odpowiednio w  odniesieniu do innych niż punkty graniczne szczegółów terenowych I grupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daro1984.

Pomiar Budynku, które dane pomiarowe przyjąć za poprawne 2017/09/10 12:56 #5429

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
chodziło oczywiście o § 67. 5 i § 67.8, czyli w skrócie rozbieżność do 15 cm dla WSZYSTKICH szczegółów I grupy dokładnościowej.
jeśli dane z PZGiK są z pomiaru bezpośredniego i różnią się z naszym pomiarem do 15cm, zostawiamy dane z PZGiK. ale w przypadku gdy nasz pomiar jest dokładniejszy niż dokładność danych w PZGiK ( dane pochodzące z wektoryzacji, digitalizacji, dane branżowe, projekt, wskazania aparatury-też bym pod to podciągnął, aczkolwiek nie wiem jaka jest dokładność tych najlepszych wykrywaczy) to aktualizujemy zasób naszym pomiarem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.103 s.