Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podpory budynku

Podpory budynku 2019/11/25 09:34 #11178

  • Warmik
  • Warmik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 21
Nie mogę się doszukać szczegółowych przepisów dotyczących podpór związanych z budynkiem. Widzę, że inne podpory mierzymy jako powierzchnie gdy ich wymiary podłużne i poprzeczne zaczynają się od 0.75 m. Czy tak samo postępujemy z podporami związanymi z budynkami?
Do tej pory żyłem w przekonaniu (i tak mierzyłem w terenie), że podpory budynku przedstawiam jako obiekty punktowe gdy jeden z wymiarów jest mniejszy niż 0.75 m, ale teraz nie mogę znaleźć na to paragrafu :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.

Podpory budynku 2019/11/25 09:47 #11179

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 5
Też nie znalazłem ale miałem kiedyś uwagę w jednym z ośrodków. Narysowałem podporę w skali miała wymiar chyba 0,25m (kwadrat), to była inwentaryzacja i kierownik budowy prosił żeby zrobić zgodnie z wymiarami w terenie. Dostałem uwagę że podpory związane z budynkiem pokazujemy w skali gdy są większe niż 0,5m. Nie wiem skąd to wzieli może myśleli w ten sposób że skoro w rozpo BDOT500 jest symbol który ma 1 mm w skali 1:500 więc 0,5m w terenie. Wtedy się nad tym nie zastanawiałem tylko poprawiłem.
The following user(s) said Thank You: Warmik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podpory budynku 2019/11/26 04:53 #11186

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 10
Cześć, te 0.75 to jest ogólnie do podpór - Rozp BDOT:
§ 17.6. Reprezentacją geometryczną obiektu klasy BUIB: podpora jest punkt lub
powierzchnia, jeżeli wymiary podłużne i poprzeczne są większe od
0,75 m.

W załączniku BDOT z wykazem obiektów jest natomiast:

Znak kartograficzny stosuje się również przy edycji mapy ewidencyjnej.
Środek znaku kartograficznego umieszcza się w środku ciężkości obrysu obiektu.
Znak kartograficzny stosuje się również dla podpór związanych z budynkiem o geometrii obiektu:
powierzchnia, prezentowanych na mapie ewidencyjnej w skali 1:2000.

Znak kartograficzny stosuje się również przy edycji mapy ewidencyjnej.
Obiekt: podpora przedstawia się zgodnie z obrysem.
Na mapie zasadniczej w skali 1:2000 nie prezentuje się obiektu: podpora związana z budynkiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.157 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się