Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
Analiza poszczególnych pytań testowych z niejasnymi odpowiedziami.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi:

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi: 2017/06/16 08:20 #4953

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 799
  • Otrzymane podziękowania: 142
Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi :
posiada wyższe lub średnie wykształcenie geodezyjne
posiada 6 lat praktyki zawodowej w przypadku wykształcenia średniego
wykaże się znajomością przepisów w dziedzinie geodezji i kartografii
nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu

Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne Art. 44.1

W interaktywnych testach jest ABCD. Czy odpowiedź B też jest poprawna? Uprawnienia zawodowe może uzyskać osoba która posiada średnie wykształcenie geodezyjne czego w odpowiedzi B brakuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi: 2017/06/16 18:48 #4963

  • rulo
  • rulo Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie wiadomo czy autor miał na myśli to co napiał czy może coś więcej.
Zakładając że mamy do czynienia z tą samą logiką co przy jedynym teście do którego jest znany klucz, to w tamtym pyt. 9 Wykazanie w ewidencji gruntów i budynków władających na zasadach samoistnego posiadania może nastąpić: a. w ramach bieżącej aktualizacji ewidencji grntów i budynków - jest odpowiedzią błędną. W ustawie jest uściślone "przeprowadzonej w drodze decyzji administracyjnej".
Analogicznie tutaj powinno być dodane "geodezyjnego" więc bez tego może jest to odpowiedź błędna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi: 2017/09/10 16:28 #5436

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Posty: 77
  • Otrzymane podziękowania: 5
dokładnie tak, np. średnie mechaniczne? musi być słowo geodezyjne
Podobna sytuacja jest w odpowiedziach na geodete np gminnego: dyplom ukończenia studiów wyższych czy wyższych geodezyjnych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi: 2017/09/10 19:03 #5442

  • Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 30
Uwaga, po zmianie 1566 z 2017 w PGiK widnieje zapis:
"Art. 44. 1. Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach, o których mowa w art. 43 pkt 1, 2, 4 i 5, mogą uzyskać osoby, które:
.
.
.
3) posiadają wyższe, średnie lub średnie branżowe wykształcenie geodezyjne;"

także pewnie niedługo odpowiedzi na to pytanie zmienią pod nowy zapis. Wydaje się, że "geodezyjne" jest tu kluczowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi: 2017/10/22 11:41 #5669

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 799
  • Otrzymane podziękowania: 142

Tusia884 napisał: Wydaje się, że "geodezyjne" jest tu kluczowe.


Zmieniam odpowiedzi na to pytanie

Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1, 2, 4 i 5 może otrzymać osoba, która między innymi :
posiada wyższe lub średnie wykształcenie geodezyjne
posiada 6 lat praktyki zawodowej w przypadku wykształcenia średniego
wykaże się znajomością przepisów w dziedzinie geodezji i kartografii
nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu


Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne Art. 44.1
Prawidłowe odpowiedzi to ACD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.145 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się