admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
Analiza poszczególnych pytań testowych z niejasnymi odpowiedziami.
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/02/03 19:34 #3917

  • marcinn
  • marcinn Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 14
Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy?
a) organy planowania przestrzennego
b) wojewoda
c) właściciel nieruchomości
d) każdy

Może ktoś ze zdających wie jak należałoby zaznaczyć odpowiedzi? Zgodnie z ustawą o planowaniu wgląd ma każdy, czyli odp. D.
Ale skoro ma do wglądu każdy to czy nie należałoby zaznaczyć wszystkich odp. ABCD?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/02/04 20:05 #3942

  • marcinn
  • marcinn Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 14
Wydaje mi się, że znalazłem odpowiedź na tego typu pytania. W teście nr 8 z 2015 do którego jest klucz mamy takie pytanie

Organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział
w postępowaniu:
a. po zebraniu dowodów i materiałów,
b. po zgłoszeniu przez stronę żądania,
c. w każdym stadium postępowania,
d. przed wydaniem decyzji.

Odpowiedzią poprawną jest tylko odp. C.
Więc analogicznie pewnie będzie w pytaniu dotyczącym wglądu do studium
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/03/28 12:24 #4499

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
W teście 8 z 2016 r. pada pytanie
Zdolność prawną ma:
a. osoba ubezwłasnowolniona całkowicie,
b. każdy człowiek od chwili urodzenia,
c. osoba, która ukończyła 13 lat,
d. osoba pełnoletnia.

Do tego pytania jest klucz GUGiK i wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.


Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy?
a) organy planowania przestrzennego
b) wojewoda
c) właściciel nieruchomości
d) każdy


W takim razie w tym pytaniu też wszystkie odpowiedzi należałoby uznać za prawidłowe/ Co o tym myślicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/03/31 10:11 #4513

  • hakuna_matata
  • hakuna_matata Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
jest kilka tego typu pytań gdzie w ten sposób mozna odpowiedzieć i też nie wiem jak jest prawidlowo :(((

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/02 11:38 #4517

  • Kali_7
  • Kali_7 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 11
uważam, że w tego typu pytaniach lepiej jest jednak zaznaczyć wszystkie odpowiedzi, skoro zgodnie z prawem każdą odpowiedź można uznać za prawidłową, mimo że w ustawie jest to precyzyjnie, ale ogólnikowo określone.
W takim przypadku jeśli w kluczu była by inna odpowiedź, a to pytanie miało decydować o tym czy ktoś zda egzamin, myślę żę po konsultacji z egzaminatorem i wyjaśnieniu odpowiedzi uznano by jednak odpowiedź prawidłową, zaznaczając wszystkie. Wydaje mi się, że w przeciwnym kierunku nie było by o czym dyskutować z egzaminatorem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/03 11:28 #4526

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Kto jeszcze jest za zmianą odpowiedzi na to pytanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/03 17:33 #4527

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
Jestem za zmianą odpowiedzi. Tego typu pytania i odpowiedzi można zadać w drugą stronę np:
Czy osoba która ukończyła 13 lat ma zdolność prawną? Odpowiemy: Osoba która ukończyła 13 lat ma zdolność prawną. Jest to test wielokrotnego wyboru więc ja będę zaznaczał tego typu kwiatki. Jestem tego samego zdania co kolega Kali_7, że prędzej się wybronię z zaznaczenia kilku logicznie pasujących odpowiedzi niż gdybym ich nie zaznaczył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/03 19:09 #4528

  • MarcinR.
  • MarcinR. Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
tez na egzaminie zaznaczylbym wszystkie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/04 08:20 #4530

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Zmieniam więc odpowiedzi na to pytanie. Prawidłowe odpowiedzi po zmianie to ABCD

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy?
a) organy planowania przestrzennego
b) wojewoda
c) właściciel nieruchomości
d) każdy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/04/08 11:42 #4557

  • bartex23
  • bartex23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 8
Dla mnie, tak na "chłopski rozum" zaznaczanie wszystkich odpowiedzi jest bez sensu... W jednej odp, czyli każdy, jest zawarte wszystko inne, bez wyjątków... Odp "każdy" jest zgodna z ustawą, dlaczego więc nie byłoby możliwości wybronienia się u egzaminatora? A gdyby nie był to test wielokrotnego wyboru? To w teorii trzeba by pominąć odpowiedzi, które też po części są poprawne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/07/04 07:01 #5136

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Prawo do wglądu do studium lub planu miejscowego posiada:
właściciel nieruchomości,
organy administracji publicznej,
każdy.
każda osoba prawna,


Prawidłowa odpowiedź to tylko C. Jeden z użytkowników przysłał informację, że w kluczu GUGiK tylko ta odpowiedź jest poprawna.

Ktoś może to potwierdzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto ma prawo wglądu do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy? 2017/09/10 16:23 #5435

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
bez sensu, jak już było pisane jak każdy to każdy, czyli pozostałe odpowiedzi także.
będą na kursie przygotowawczym rozmawiałem o tym pytanie z Panem Marcem. On też by tak zaznaczył, i taką odpowiedz uznał by za prawidłową. Skoro każdy to każdy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.054 s.